Spartak vstúpil do ligy víťazne, gólom Pekára zdolal Michalovce

ŠPORT - Futbal - Spartak | 22.7.2017, 20.35, Ján Král

Spartak Trnava vyhral v úvodnom kole novej sezóny Fortuna ligy nad Michalovcami 1:0. Andeli predviedli veľmi solídny prvý polčas, v druhom si vedenie ustrážili.

Duel sledovalo na trnavskom štadióne podľa oficiálneho údaju 2134 divákov. KLub pre nich otvoril iba západnú tribúnu a miesta vo VIP na východnej tribúne. Severná a južná tribúna boli po novom uzavreté. Foto: Ján Král

Prvú šancu zápasu mal síce hneď v prvej minúte hosťujúci Danko, z rýchleho gólu sa ale tešili andeli. V 5. minúte dôrazom vybojoval asi 25 metrov od bránky loptu Kadlec, preberal si ju na šestnástke Egho, Pekár však nečakal a napálil ju bez prípravy k tyči – 1:0.

Jakubechovi potom poslal navštívenku Koscelník, no trnavský brankár bol opäť pozorný a udržal pohodu na trnavských kopačkách.

Tú mohli ešte vylepšiť Pehlivan či Egho, do siete sa pýtal signál po priamom kope, keď Pekár prehodil múr, pred Čanturišvilim ale dokázal zachrániť brankár Dariusz a následnu Tóthovu strelu zblokovala obrana Michaloviec na roh.

Tesne pred prestávkou nechali Trnavčania v dobrej pozícii hlavičkovať Božoka, krídelník Michaloviec ale mieril nepresne. Po štandardke potom ešte nepresne pálil Danko.

V druhom polčase ako prvý roztlieskal trnavské publikum Čanturišvili, ktorý zobral loptu stopérovi Kavkovi, natlačil sa do šance, no v koncovke prestrelil.

Gruzínec v službách Spartaka mal gól na kopačke aj po kombinácii Pekára s Greššákom, po zasekávačke ale jeho pokus vytiahol na roh brankár Dariusz.

Hostia sa potom osmelili, priamo však Jakubecha neohrozili. Na opačnej strane po štandardke hlavičkoval mimo cieľa Egho.

V 72. minúte hostia zakombinovali na ľavej strane, center do šestnástky našiel nepokrytého Koscelníka, ten ale nemal dostatočnú stabilitu, aby zakončil akciu gólom.

V záverečných minútach hry dal o sebe ďalekonosným pokusom vedieť striedajúci Tambe.

V ďalšom priebehu to už bol hlavne boj v strede ihriska. Diváci však napokon odmenili mužstvo potleskom, výkonom mužstvo potešilo hlavne vo svižnom prvom polčase.

Fortuna liga – 1. kolo:

Spartak Trnava – Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)

Góly: 5. Pekár

ŽK: Godál - Bragin, Božok, Koscelník, Turik

Rozhodovali: Marhefka – Slyško, Žákech

Diváci: 2134

SPARTAK: Jakubech – Kadlec, Tóth, Godál, Čonka – Pehlivan, Greššák – Jirka (75. Mihálik), Pekár (90+. Hladík), Čanturišvili – Egho (83. Tambe). Tréner: Nestor El Maestro.

MICHALOVCE: Dariusz – Swiarchynski, Kavka, Šosták, Šimčák – Grič – Koscelník, Danko (68. Turik), Žofčák, Božok (74. Antonov) – Bragin. Tréner: Šoltis.

Anton Šoltis (tréner Michaloviec): "Odchádzame smutní, hoci si myslím, že na bod sme siahali, mohli sme odchádzať veselší. Škoda prvej šance, zápas mohol vyzerať inak. Herne to nebolo zlé, ale chýbal nám pokoj vo finálnej fáze, aby sme dali gól. Súper bol dobre organizovaný, v prvom polčase sme sa nevedeli dostať do koncovky. Odstrániť musíme ľahké straty lôpt v obrane, aby sme súpera nepustili tak ľahko do vedenia ako dnes. Myslím si však, že gól bol trochu sporný, zdalo sa mi, že išlo o ofsajd, ale pozriem si to v televízii."

Nestor El Maestro (tréner Spartaka): "Góly menia zápasy a taktiež psychiku hráčov. Ako môj kolega povedal, na začiatku nás skvele podržal Jakubech. Začali sme agresívne a dosiahli gól, nasledoval dobrý prvý polčas, mohli sme skórovať viackrát. Boli sme lepším tímom. V druhom polčase sme mohli viac ako raz ukončiť zápas, nepremenili sme šance a skomplikovalo sa to pre nás. Posledných dvadsať minút som bol nervózny, Michalovce dobre poslednú polhodinu kontrolovali stred poľa, ku koncu to bol test nášho charakteru. Bojovali sme a na konci som som šťastný, myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať."