Slovnaft Cup: Malženice prešli cez Veľké Kostoľany, Hlohovec postúpil na penalty

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 23.7.2017, 21.29, Ján Král

Hralo sa prvé kolo slovenskej pohárovej súťaže.

Hráči Veľkých Kostolian po faule Blanárika na Krajčoviča ani neprotestovali, z následnej jedenástky s prehľadom otvoril skóre Balážik (pri lopte). Foto: Ján Král

Malženice na ihrisku Veľkých Kostolian zvládli úlohu favorita a postúpili do druhého kola Slovnaft Cup-u po víťazstve 2:0.

Skóre otvoril v závere prvého polčasu po faule Blanárika na Krajčoviča z penalty Balážik. Poistku dal Dynamu v 81. minúte Královič po prihrávke od Balážika.

Veľké Kostoľany si vypracovali po gólovej šanci v každom polčase, viac z hry ale mali Malženice, ktoré ukázali kvalitu i skúsenosť.

Duel sledovala solídna divácka kulisa, podľa domácich funkcionárov bolo v hľadisku 700 divákov.

V ďalšom kole sa Malženice stretnú doma s Plevníkom Drienové, ktorý po výsledku 3:0 vyradilo Trenčianske Stankovce.

Veľké Kostoľany – Malženice 0:2 (0:1)

Góly: 45. Balážik, 81. Královič

VEĽ. KOSTOĽANY: Jamrich – Kolarovič, Janíček, Troják, Šuliman – Čeliga (55. Virág), Beko, Ajpek (68. Svítek), Grígel, Mačica – Blanárik (84. Lopatka)

MALŽENICE: Székely – Lulovič (75. Hlúch), Chynoradský, Milota, Kovársky (68. Braniša) – Barborík (82. Benkovský), Lančarič – Královič, Balážik, Čmilanský – J. Krajčovič

Slovenský futbalový zväz vysielal zápas naživo cez Youtube:

V Jaslovských Bohuniciach rozhodovali penalty

Hlohovec sa ujal vedenia v Jaslovských Bohuniciach už v druhej minúte, keď po rohovom kope skóroval hlavou Blaho. Krátko pred prestávkou sa podarilo domácim vyrovnať, keď sa po kombinačnej akcii zapísal do listiny strelcov Dobiš.

Hostia však rýchlo reagovali a Suchánek po brejku prehodil brankára.

V 52. minúte dorazil Kunovského strelu do siete Halmo a bolo 2:2 a o desať minút neskôr Kunovský poslal domácich aj do vedenia po vydretom súboji Balúna.

Záverečná desaťminútovka bola strhujúca. Najskôr Došek vyrovnal, aby v 87. minúte vlial domácim z penalty postupový entuziazmus Kunovský. V samom závere lenže vyrovnal z priameho kopu Veľký na 4:4, rozhodovať tak museli penalty.

Tie lepšie zvládli hostia, keď v rozstrele skórovali všetci piati exekútori, na domácej strane nepremenil Jakubička.

Jaslovské Bohunice môžu mrzieť nepremenené šance, ktoré zlikvidoval gólman Hlohovca. Domáci mali viac z hry, efektívnejším tímom bol ale Slovan. V ďalšom kole privíta Vydrany, tie vyhrali v Lehniciach 4:0.

Jaslovské Bohunice – Hlohovec 4:4 (1:2), na penalty 3:5

Góly: 40. Dobiš, 52. Halmo, 62. a 87. Kunovský (druhý z pen) - 2. P. Blaho, 43. Suchánek, 80. Došek, 90. Veľký

Penalty:

Došek – Halmo 1:1

Suchánek – Jakubička nedal 1:2

Habán – Kunovský 2:3

Kolony – Pavlík 3:4

Veľký 3:5

JASL. BOHUNICE: Sakar (90. Matejkovič) – Broš, Poláček, Jakubička, Balun, Machovič (72. Meško), Dobiš, Janso (56. P. Krajčovič), Halmo, Kunovský, Pavlík

HLOHOVEC: L. Žemla – Domasta, P. Blaho, M. Habán, Svíba, Andrássy, Cabadaj (73. Veľký), Planieta (46. Mičian), Suchánek, Došek, M. Kolony

Andeli idú do Jacoviec

Súpera pre druhé kolo spoznal aj trnavský Spartak. Andeli zavítajú na ihrisko Jacoviec, ktoré zdolali Solčany 2:1.