Štvrtok 14. 12., meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.Význam mien.

Futbal, 8. liga A: Slávia podľahla Slovenskej Novej Vsi, Bíňovce dominovali v Dlhej

Vydané 6.8.2017 o 21.33, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Futbalisti trnavskej Slávie vstúpili do novej sezóny ôsmej ligy A prehrou. Slovenskej Novej Vsi podľahli 2:3.

Futbal, 8. liga A: Slávia podľahla Slovenskej Novej Vsi, Bíňovce dominovali v Dlhej

Slávista Filip Uhrík (v modrom) v súboji s obrancom Slovenskej Novej Vsi. Foto: Ján Král

VAM Security

Hostia sa ujali vedenia v 6. minúte, keď skóroval Sivoň, slávisti ale krátko dvoma gólmi v rýchlom slede v podaní Áča a Márföldiho do polhodiny skóre otočili.

Netrvalo však dlho a najlepší hráč hostí Čarnogurský vyrovnal a Omasta ešte pred prestávkou znova strhol vedenie na stranu hostí.

Ďalší gól už nepadol, hoci Trnavčania v závere súpera opticky zatlačili, vyrovnanie ale nevyťažili.

V Smoleniciach padali góly iba zo štandardných situácií. Po polhodine hry fauloval pri pokutovom území Vlčkovčan Róbert Dano, videl červenú kartu a z nariadeného priameho kopu pridal Tomáš Štibraný hosťom aj druhý trest. Rovnaký hráč zvýšil v 68. minúte z penalty na rozdiel dvoch gólov. Výhodu pokutového kopu mali aj Vlčkovce, Bartoš znížil na konečných 2:1, viac sa ale skóre už nemenilo.

Zápas Dlhá – Bíňovce bol vybavený za 10 minút, keď za hostí strelil Marek Dráb hetrik. To však nebolo všetko, v ďalšom priebehu hry pridal dva góly Kostolanský a po jednom Ryšavý s Královičom, Bíňovce tak vyhrali u súpera vysoko 7:0.

Buková odohrala duel s Dolným Dubovým bez náhradníkov, napriek tomu dokázala otočiť nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas a vyhrať 3:2. Hostia v dueli dvakrát viedli, najprv ale vyrovnal Študenc a na druhý zásah Obšivana reagoval dvoma gólmi v priebehu 88. minúty Jaraba.

8. liga A – 1. kolo:

Slávia Trnava – Slovenská Nová Ves 2:3 (2:3)

Góly: 28. Áč, 29. Márföldi – 6. Sivoň, 35. Čarnogurský, 40. Omasta

Opoj ešte bez Jozefa Kožleja, ale za to s Ladislavom Dokom v zostave porazil doma v Lovčice 5:1. Mužstvu vyšiel návrat na futbalovú mapu, výsledok mohol byť aj vyšší, ale Peter Nejezchleb k svojmu prvému gólu druhý z penalty nepridal.

Futbalisti Slovenskej Novej Vsi si užívali po víťazstve na Slávii ďakovačku s fanúšikmi, ktorí ich vycestovali do Trnavy povzbudiť. Foto: Ján Král

Opoj – Lovčice 5:1 (3:1)

Góly: 24. Pet. Nejezchleb, 34. a 46. Doka, 42. Novák, 79. Polakovič – 39. Maar

Smolenice – Vlčkovce 2:1 (1:0)

Góly: 31. a 68. T. Štibraný (druhý z pen) – 83. Bartoš (pen)

ČK: 30. Róbert Dano (Vlčkovce)

Dlhá – Bíňovce 0:7 (0:4)

Góly: 4., 5. a 10. Dráb, 30. a 67. Kostolanský, 60. Ryšavý, 70. Královič

Buková – Dolné Dubové 3:2 (1:1)