Slovnaft Cup: Spartak prevalcoval Jacovce, postupujú aj Malženice

ŠPORT - Futbal - Spartak | 9.8.2017, 19.46, Ján Král

Spartak Trnava potvrdil v druhom kole Slovnaft Cup-u úlohu jasného favorita a na ihrisku piatoligových Jacoviec vyhral suverénne 10:0.

Marvin Egho (v bielom) vsietil proti Jacovciam hetrik. A to bol na ihrisku iba v prvom polčase. Foto: Lukáš Grinaj

Hneď vo 8. minúte otvoril skóre Gruzínec Čanturišvili. V druhej časti prvého polčasu prišli veľké chvíle Egha, ktorý hetrikom udal zápasu jasný vývoj.

Tréner Nestor El Maestro nechal odpočívať viacerých hráčov základnej zostavy, po zmene strán sa na plochu dostali ďalší hráči zo širšieho kádra Yao s Čeredničenkom a tiež Brigant, ktorý absolvoval súťažnú premiéru v trnavskom drese.

V 66. minúte ju okorenil gólom a zvýšil už na 0:5. Potom prišli dve gólové chvíle Yaoa, do listiny strelcov sa zapísal aj Čeredničenko a v samom závere pečatil dvoma gólmi Greššák.

Jacovce - Spartak Trnava 0:10 (0:4)

Góly: 8. Čanturišvili, 32., 42,. a 43. Egho, 66. Brigant, 69. a 70. Yao, 75. Čeredničenko, 88. a 89. Greššák

JACOVCE: Uhlár – Zigo (62. Okša), Beňo, Desat, Majba, Bajzík, Kaman (62. Paulovič), Piterka, Bujna (51. Hustý), Bukvay, Chrenko. Tréner: R. Jakubička.

SPARTAK: Vantruba – Lukič, Godál, Hladík, Janso – Greššák, Tomovič – Čanturišvili (58. Čeredničenko), Pekár (46. Brigant), Mihálik – Egho (46. Yao). Tréner: Nestor El Maestro

Zostrih zápasu:

Záznam celého stretnutia:

Malženice rozhodli za polčas

Do tretieho kola slovenského pohára postúpili aj štvrtoligové Malženice. Na ihrisku Plevníka-Drienového vyhrali 4:0.

O svojom triumfe rozhodli zverenci trénera Vladimíra Gloneka za 34 minút. Po tomto úseku hry viedli už trojgólovým rozdielom, keď sieť dvakrát napol Krajčovič a jeden gól pridal Královič. Po zmene strán pridal v 74. minúte štvrtý úder Balážik.

Plevník-Drienové – Malženice 0:4 (0:3)

Góly: 16. a 34. Krajčovič, 32. Královič, 74. Balážik

MALŽENICE: Székely – Lulovič (46. bENKOVSKý), Milota, Lančarič, Hlúch, Barborík (46. Herák), Čmilanský, Rehák, Balážik, Královič, Krajčovič (60. Braniša). Tréner: Glonek.