Futbal, 4. liga: Malženice zdolali v derby Jaslovské Bohunice, víťazne začal aj Boleráz

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.8.2017, 21.26, Ján Král

Malženice si nenechali pokaziť hody, suseda z Jaslovských Bohuníc zdolali v derby zápase 1:0.

Futbal, 4. liga: Malženice zdolali v derby Jaslovské Bohunice, víťazne začal aj Boleráz

Útočník Malženíc Jakub Krajčovič z tejto šance gól nedal, pri lopte bol skôr brankár Jaslovských Bohuníc Štefan Matejkovič. Všetko si ale zakončovateľ Dynama vynahradil neskôr. Foto: Ján Král

O výsledku rozhodol v 65. minúte Jakub Krajčovič, keď po individuálnej akcii Balážika zúžitkoval jeho prihrávku a umiestnenou prízemnou strelou k žrdi strelil jediný gól duelu.

Zápas sa odohrával prevažne medzi šestnástkami, prevahu ale mali Malženice, ktoré si vypracovali aj šance. Hostia mali tentoraz svoje útočné ostrie otupené.

---

Boleráz zdolal doma Častkovce 2:0. Slavoju pomohol gól do kabíny, ktorý tesne pred prestávkou strelil Polák. V záverečných minútach vylúčil rozhodca brankára hostí Koníčka za „sotenie do súpera nadmernou silou v pokutovom území počas neprerušenej hry“.

Do bránky musel ísť náhradný gólman Kukučka, z nariadenej penalty uzavrel skóre Mackovčín. Zaujímavosťou je, že za Častkovce nastúpil v 60. minúte aj Kevin Bangai, ktorý ešte v minulej sezóne hrával za juniorku Spartaka druhú ligu.

---

Hlohovec priviezol cenné tri body z Domaniže. Víťazstvo Slovana 2:1 zariadili útočné tykadlá Tomáš Došek a Marián Kolony. Domáci už iba korigovali Svitek, vyrovnať sa im ale nepodarilo.

---

Nováčik štvrtej ligy z Veľkých Kostolian privítal Vrbové, v regiónálnom derby sa napokon z troch bodov tešili po výsledku 1:2 hostia. V 29. minúte ich poslal do vedenia Verchola, po zmene strán pridal druhý gól Zelenay.

Blanárik v 73. minúte vykresal pre domácich nádej aspoň na bod, skóre sa však už nezmenilo.