Futbal, 8. liga B: Nižná vyfasovala v Šulekove trinásť gólov, Žlkovce vstali z mŕtvych

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 20.8.2017, 21.12, prispievatelia

Šulekovo si schuti zastrieľalo proti Nižnej. Hostia, ktorí pred ligovým ročníkom ani poriadne nevedeli, či mužstvo do súťaže prihlásia, inkasovali až trinásť gólov. Jeden raz trafil do súperovej siete aj brankár domácich Gažovič, keď premenil pokutový kop.

Futbal, 8. liga B: Nižná vyfasovala v Šulekove trinásť gólov, Žlkovce vstali z mŕtvych

Radosť futbalistov Žlkoviec. Archívne foto: Ján Král

V 57. minúte viedli domáce Šterusy nad Žlkovcami po dvoch góloch Žilku a dvoch góloch Seredu už 4:0 a o majiteľovi troch bodov nikto nepochyboval. Po hodine hry však znížil Kinči, o ďalšie dve minúty Benko a v 69. minúte aj Džubara. Rozdiel jedného gólu zmazal minútu pred koncom zápasu Miloš Horváth. Zápas sa skončil 4:4 a pre hostí to bola doslova polhodina, keď vstali z mŕtvych.

Kočín-Lančár vyhral v Banke 2:0, o góly sa v druhom polčase postarali Kimmerling a Tokoš.

Dolné Trhovište a Pastuchov si body po remíze 1:1 delili. Na gól domáceho Jančičku z penalty odpovedal v druhom polčase Lukáš Oravec.

Strelecký deň mali aj Sokolovce, ôsmymi gólmi odprevadili zo svojho ihriska rezervu Malženíc. Hetrik strelil striedajúci kanonier Martin Bihári.

8. LIGA B – 3. KOLO:

Šterusy – Žlkovce 4:4 (3:0)

Góly: 19. a 44. Žilka (druhý z pen), 41. a 57. Sereda – 60. Kinči, 62. Benko, 69. Džubara, 89. Horváth

ČK: 90. Poláček (Žlkovce)

Šulekovo – Nižná 13:0 (8:0)

Góly: 8. a 36. Ľ. Šery, 14. a 32. Kolony, 20., 22. a 55. Cícer, 43. Ľ. Nemec, 45. Šoka, 58. a 90. Karas, 63. Gažovič (z pen), 73. Nikodém

Banka – Kočín-Lančár 0:2 (0:0)

Góly: 56. Kimmerling, 64. Tokoš

Dolné Trhovište – Pastuchov 1:1 (1:0)

Góly: 24. Jančička (z pen) – 63. L. Oravec

Sokolovce – Malženice B 8:1 (2:0)

Góly: 11. a 79. Javorka, 40. Jašík, 64., 70. a 78. Bihári, 77. Karaba, 90. T. Pavlovič – 56. Smolka

1   Sokolovce 3 3 0 0 20:6 9
2   Šterusy 3 2 1 0 8:5 7
3   Šulekovo 3 2 0 1 17:7 6
4   Kočín-Lančár 3 2 0 1 8:3 6
5   Pastuchov 3 1 1 1 8:5 4
6   Žlkovce 3 1 1 1 10:8 4
7   Dolné Trhovište 3 1 1 1 5:10 4
8   Banka 3 1 0 2 2:7 3