Futbal, 8. liga B: Šulekovo zdolalo Žlkovce, Sokolovce zakopli s Kočínom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 3.9.2017, 11.23, Ján Král

Prekvapenie piateho kola 8. ligy B sa zrodilo na úkor Sokoloviec. Líder súťaže doma iba remizoval s Kočínom-Lančárom 1:1. Domáci síce viedli po góle Jašíka, v druhom polčase ale videl červenú kartu Stredák a hostia pretavili v závere početnú prevahu na vyrovnávajúci gól Tokoša.

Futbal, 8. liga B: Šulekovo zdolalo Žlkovce, Sokolovce zakopli s Kočínom

Kočín-Lančár ukoristil v Sokolovciach bod. Archívne foto: Ján Král

Béčko Malženíc viedlo nad Pastuchovom 2:0 aj 3:2, tri body mali v kapse ešte šesť minút pred koncom zápasu, záver ale nezvládli dvakrát inkasovali a hostia otočili výsledok na 4:3.

Bývalý hádzanár Jaroslav Cibulka pomohol Šulekovu dvoma gólmi k víťazstvu 4:2 nad Žlkovcami. Dvakrát napol sieť aj Trávniček, za hostí korigovali výsledok Lužák a Horváth.

Najvýraznejšie víťazstvo v kole zaznamenalo Dolné Trhovište, Nižnú vyprevadilo domov so sedemgólovým nákladom.

Body sa delili v stretnutí Banka – Šterusy. Hostia síce išli do vedenia gólom do kabíny v podaní Seredu, ale Hulman po prestávke zabezpečil remízu 1:1.

8. LIGA B – 5. KOLO:

Šulekovo – Žlkovce 4:2 (2:0)

Góly: 10. a 90. L. Trávniček, 19. a 77. J. Cibulka - 75. Lužák, 89. M. Horváth

Banka – Šterusy 1:1 (0:1)

Góly: 65. Hulman – 44. Sereda

Dolné Trhovište – Nižná 7:0 (3:0)

Góly: 33. a 89. Polakovič, 5. Jančička, 30. P. Haban, 61. Blšták, 65. Kadlečík, 81. Macejka

Sokolovce – Kočín-Lančár 1:1 (1:0)

Góly: 33. Jašík – 87. Tokoš

ČK: 62. Stredák (Sokolovce)

Malženice B – Pastuchov 3:4 (2:0)

Góly: 39. Kadlec, 42. a 77. Tomovič, - 62. Oravec, 75. Strapák, 85. Koutný, 90. Lutovský

1   Sokolovce 5 4 1 0 28:9 13   7
2   Šterusy 5 3 2 0 13:6 11   2
3   Kočín-Lančár 5 3 1 1 11:4 10   4
4   Šulekovo 5 3 0 2 21:13 9   0
5   Žlkovce 5 2 1 2 16:14 7   1
6   Dolné Trhovište 5 2 1 2 12:12 7   -2
7   Pastuchov 5 2 1 2 14:15 7   1
8   Banka 5 1 1 3 3:9 4   -5