Futbal, 8. liga A: Slávia remizovala v Smoleniciach, Opoj porazil Slovenskú Novú Ves

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 3.9.2017, 18.32, Ján Král

Opoj v šlágri kola 8. ligy A zdolal Slovenskú Novú Ves. Na úvodný gól hosťujúcieho Lukoviča reagoval dvoma zásahmi Opojčan Polakovič, poistku pridal Doka a krátko na to videl červenú kartu hosťujúci Sivoň. Vyzeralo byť rozhodnuté, lenže Čarnogurský v 65. minúte vykresal pre hostí nádej na remízu. To ale domáci nepripustili a v Novák upravil na konečných 4:2.

Futbal, 8. liga A: Slávia remizovala v Smoleniciach, Opoj porazil Slovenskú Novú Ves

Vlastimil Polakovič strelil za Opoj dva góly. Foto: Ján Král

Vlčkovce síce dohrávali proti Bíňovciam od 78. minúty bez vylúčeného Richarda Dana, dokázali však zvíťaziť. Rozhodujúci gól na 3:2 dal v 88. minúte Kubíček.

Buková viedla vďaka hetriku Mareka Vitteka nad Dlhou trojgólovým rozdielom, hostia ale dokázali duel ešte zdramatizovať. Góly Zošáka a Šušotu však prišli neskoro, nestačili ani na remízu.

Hetrik Obšivana pomohol Dolnému Dubovému k triumfu 5:1 nad Lovčicami. Strelecky sa pridali aj Svitek a Kašuba, za hostí korigoval Bodiš.

Trnavská Slávia dvakrát viedla na ihrisku Smoleníc, tie však ešte do polčasu zásluhou dvoch premenených pokutových kopov v závere prvého dejstva otočila výsledok. Posledné slovo mal ale v zápase hrajúci prezident Slávie Matej Lukačovič, ktorý v 85. minúte vyrovnal na konečných 3:3.

8. LIGA A – 5. KOLO:

Opoj – Slovenská Nová Ves 4:2 (2:1)

Góly: 16. a 45. Polakovič, 54. Doka, 75. Novák – 15. Lukovič, 65. Čarnogurský

ČK: 59. Sivoň (Slov. Nová Ves)

Buková – Dlhá 3:2 (1:0)

Góly: 21., 76. a 82. Marek Vittek – 87. Zošák, 90. Šušota (pen)

Vlčkovce – Bíňovce 3:2 (1:0)

Góly: 31. Matula, 50. Chrvala, 88. Kubíček – 62. Kumančík, 85. Strečanský

ČK: 78. Richard Dano (Vlčkovce)

Dolné Dubové – Lovčice 5:1 (2:0)

Góly: 17., 68. a 85. Obšivan, 35. Svitek, 87. Kašuba – 67. Bodiš

Smolenice – Slávia Trnava 3:3 (3:2)

Góly: 26. Panák, 42. a 45. Benca (oba z penalty) – 12. a 85. Lukačovič, 33. Holovič

1   Opoj 5 4 0 1 20:10 12   3
2   Buková 5 4 0 1 15:13 12   3
3   Smolenice 5 3 1 1 18:14 10   1
4   Bíňovce 5 3 0 2 22:13 9   3
5   Slovenská Nová Ves 5 3 0 2 14:10 9   3
6   Slávia Trnava 5 2 1 2 15:9 7   -2
7   Dolné Dubové 5 2 0 3 13:13 6   0
8   Vlčkovce 5 2 0 3 6:15 6   0