Futbal, 6. liga: Siladice strelili Leopoldovu desať gólov, Špačince Križovanom osem

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 3.9.2017, 20.20, Ján Král

Zvončín bol proti Majcichovu jednoznačne lepším tímom a zaslúžene vyhral 4:0. Na prvý gól čakali diváci do 31. minúty, keď Jankovič potrestal chybu súperovej obrany. Strelec úvodného gólu napokon zaznamenal hetrik, jeden gól pridal Brestovanský.

Zvončínčan Tomáš Jankovič strelil Majcichovu tri góly. Foto: Ján Král

Drahovce síce vyhrávali v Dechticiach po góle Horúcku, domáci ale ešte do prestávky skóre otočili gólmi Mareka Mašku a Cmera. Krátko po návrate z kabín pridal svoj druhý gól v stretnutí Marek Maška a v závere poistil víťazstvo Krivánek. Posledné slovo mali Drahovčania, Šúst však z penalty už iba korigoval na 4:2.

Leopoldov zažil čierny týždeň. Po šesťgólovej nakladačke v Hornej Krupej dostal v Siladiciach dokonca desaťgólový výprask. Už v 8. minúte videla červenú kartu opora hostí Piovarči za ruku v pokutovom území, čím zmaril gólovú šancu. Z nariadenej penalty otvoril skóre Laurinec. Ten napokon strelil až štyri góly. Skóre narastalo, zastavilo sa až na magickej desine.

Ešte viac ako výsledok však môže Leopoldov mrzieť zranenie Patrika Prosnana. V druhom polčase sa nešťastne zranili hlavami s Marekom Richnákom. Obaja hráči putovali na vyšetrenie do nemocnice.

Zápas chudobný na góly videli diváci v Dolnej Krupej, domáci sa ale tešia z troch bodov, pretože zásluhou gólu Pavla Bohunického z 52. minúty vyhrali 1:0.

Voderady v šlágri kola vyhrali nad Zavarom 3:2. Dvoma gólmi k tomu pomohol Peter Brestovanský, jedným kanonier Martin Dubovský.

Koplotovce sú ďalej bez bodu, nedočkali sa ho ani v Cíferi. Domácich posadil na koňa dvoma gólmi skúsený Gašparovič. Daniš síce vlial hosťom nádej na bod, Timotej Tibenský ale päť minút pred koncom upravil na konečných 3:1.

Tomáš Píš ukázal, že je univerzálnym futbalistom. Síce ide „pôvodným povolaním“ o brankára, v Križovanoch však strelil za Špačince hetrik ako hráč v poli. Špačince napokon svojho súpera deklasovali, strelili mu osem gólov, keď dvakrát do siete trafil Jozef Izakovič, po jednom góle pridali Chudý, Sedlák a Mrva.

6. liga – 5. kolo:

Siladice – Leopoldov 10:0 (4:0)

Góly: 9., 62., 78. a 82. Laurinec (prvý z pen), 26. Varga, 35. Richnák, 64. Maťaš, 71. Mesároš, 85. Halmo

ČK: 8. Piovarči (Leopoldov)

SILADICE: Dúcky – M. Richnák, I. Fančo, B. Fančo, A. Horváth, Rau, Varga, O. Sekereš, L. Trnovec, Mesároš, Laurinec (Ertl, Maťaš, Benovic, Bališ, Halmo)

LEOPOLDOV: P. Tvrdý – Gatci, Piovarči, Kočí, Svitek, Pobjecký, Loskot, Dom. Krajinčák, L. Tvrdý, Duš. Krajinčák, Prosnan (Slovák, Nosál)

Voderady – Zavar 3:2 (1:1)

Góly: 9. a 76. Brestovanský (druhý z pen), 72. M. Dubovský – 15. Táčovský (pen), 87. vlastný

VODERADY: M. Páleník – Fatranský, Plavucha, Brestovanský, Rosypál, Tománek, Zelenský, Lacuška, Trog, Martin Dubovský (Gašparovič, Bachratý, Cibulka)

ZAVAR: Púchly – Dobrovodský, Táčovský, Gonos, Kardoš, Oláh, Šiška, Ďuriš, Beňo, Jur. Vyskoč, Vignjevič (Jak. Vyskoč, Tandlmayer, Vido)

Momentka zo zápasu Voderady - Zavar. Foto: Dominika Faktorová

Cífer – Koplotovce 3:1 (2:0)

Góly: 19. a 38. Gašparovič, 85. Tim. Tibenský – 74. Daniš

CÍFER: Jurík – Gašparovič, Orlický, Tom. Tibenský, Fajkus, Slabý, Tim. Tibenský, M. Mrva, Paštiak, Furko, Kupkovič (Kročka, Červenka, Leffler, Čechovič)

KOPLOTOVCE: Moravčík – M. Tvrdý, Škreňo, Volko, Peťovský, Tajber, Krajčo, Daniš, Čulák, Timona, Andelkovič (M. Lackovič, Farkaš, Pokryvka)

Križovany – Špačince 0:8 (0:4)

Góly: 3., 7. a 73. Píš, 37. a 51. Izakovič, 38. D. Chudý (pen), 53. Sedlák, 66. T. Mrva

KRIŽOVANY: Bzdil – Stefák, J. Šiška, Vrábel, Horský, Ľ. Táčovský, Štefunko, Hrnčiar, Barniak, Červenka, Marcel Šuran (Demovič, Kapitán, Viselka)

ŠPAČINCE: M. Palšovič – Zárecký, Jánoš, Zemko, A. Adámek, Pilíšek, Izakovič, Sedlák, D. Chudý, T. Mrva, Píš (Hrebenár, Boledovič, Hrdlovič)

Dolná Krupá – Zeleneč 1:0 (0:0)

Gól: 52. P. Bohunický

DOL. KRUPÁ: Vravúšek – Mat. Bachratý, Hrubý, Gažo, Gottwald, Štrbo, Kvetan, SucháŇ, Fíba, P. Bohunický, R. Sekera (Ištvanec, Hrčka, Boledovič)

ZELENEČ: Gottstein – Klandúch, Bartovič, Bilčík, Kocian, A. Bednárik, Šimonovič, Maron, Čapla, Hradský, Trubač (Šmidovič)

Zvončín – Majcichov 4:0 (3:0)

Góly: 31., 37. a 61. Jankovič, 40. Brestovanský

ZVONČÍN: Ševčík – Glasa, Vandák, Backa, Bočko, Zelenský, Brečka, Semanko, Jankovič, Brestovanský, Dolinaj (Selnekovič, Kopčan, Mihálik)

MAJCICHOV: Miškovič - Valovič, M. Štrbo, Pecháček, Krivosudský, Zajíček, Scheip, Marek, Tokoš, Neštický, Hrčka (Hoblík)

Dechtice – Drahovce 4:2 (2:1)

Góly: 30. a 46. M. Maška, 36. Cmero, 85. Krivánek – 25. Horúcka, 88. Šúst (pen)

DECHTICE: Sedláček – Drgoň, Sliva, M. Manca, Kalaš, M. Maška, Kunka, Hlavatovič, Pet. Maška, Cmero, R. Maška (Pav. Maška, Pullman, Krivánek, Jurkas)

DRAHOVCE: Putera – Šúst, Dusík, Horúcka, Bihari, D. Vančo, Valla, Gabriš, Potrok, Poláčik, Moravčík

text: JÁN KRÁL

Krakovany v Hornej Krupej nepochodili

Krakovanci hrali v Hornej Krupej cez prvý polčas s vetrom v chrbte, ale nedokázali to využiť. Naopak, boli to domáci hráči, ktorí výborne kombinovali po zemi a vytvorili si tlak, z ktorého padli aj prvé góly.

V 7. minúte sa individuálne cez brániaceho Andríska pretlačil do šestnástky Nemček a podstrelil vybiehajúceho brankára hostí Tomáša Holána.

Druhému gólu predchádzal faul na Gašparíka a priamy kop, ktorý Strečanský kopol až na zadnú tyč, k lopte a k zakončeniu sa dostal Gašparík, no jeho strelu brankár vyrazil.

Nemček strieľa prvý gól Hornej Krupej. Foto: Gabriel Kopúnek

Dobiehajúci Jaroslav Daniš loptu už len umiestnil do prázdnej brány.

Tretí gól padol až v samom závere zápasu po tom, ako striedajúci Boris Mikláš vyhral súboj a presne prihral do behu ďalšiemu striedajúcemu hráčovi Emilovi Ivaničovi, ktorý pohodlne zvýšil na 3:0.

Vzápätí mohol Ivanič dať ešte dva góly, ale na prihrávky spoluhráčov bol prikrátky. Poslednú šancu skórovať mal v 89. minúte ďalší striedajúci hráč Juraj Boledovič, no Miklášovu prihrávku vo vnútri šestnástky v páde poslal tesne vedľa brány.

Hostia sa k ohrozeniu domácej brány dostali len v 44. minúte, keď kopali priamy kop z 30 m, no Šimon Šurin mieril rovno do rúk Milana Horného.

Horná Krupá – Krakovany 3:0 (2:0)

Góly: 7. Nemček, 16. J. Daniš, 79. Ivanič

HOR. KRUPÁ: Horný – Zázik, Mich. Šiška, Zaoral, Bron, J. Daniš, Heteš, Holič, Gašparík, Strečanský, Nemček (Boledovič, Mikláš, Šige, Ivanič, Nižňan)

KRAKOVANY: T. Holán – A. Holán, O. Holán, Kališ, I. Horváth, Stolárik, Urban, Šurin, Gajarský, Pčelár, Andrísek (Pažík, Kľúčovský, Pavlovič, Jančuš, Jurda)