Futbal, 7. liga A: Bučany deklasovali Ružindol, Košolná v derby zdolala Suchú

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 3.9.2017, 19.21, Ján Král

V drese Pavlíc úradoval útočník Adam Polednák. Dobrej Vode strelil štyri góly a hlavnou mierou sa podieľal na víťazstve tímu 5:1. Do listiny strelcov sa zapísal aj Poništiak, hostia upravili výsledok v závere Hamrlom.

Futbal, 7. liga A: Bučany deklasovali Ružindol, Košolná v derby zdolala Suchú

V závere zápasu mala Suchá v Košolnej výhodu nepriameho kopu v šestnástke, Lukáš Cuninka (č. 10) ale netrafil priestor bránky. Foto: Ján Král

Košolná si s podporou vetra vytvorila v prvom polčase proti Suchej tlak a štyrmi gólmi v podstate rozhodla o svojom víťazstve už za 45 minút. Skóre otvoril Holekši po vypracovanej akcii zo strany, ďalší gól pridal Hrušovský z priameho kopu.

Greguš potom dvoma gólmi udal zápasu jasný smer. Hostia sa síce vrátili do hry po kontaktných zásahoch Slováka a Randysa, ale vyrovnať sa hosťom nepodarilo, naopak, po vlastnom góle sa skóre ešte zvýšilo na 5:2. Posledných deväť minút hrala Košolná bez vylúčeného Holekšiho.

Bučany nastúpili proti Ružindolu s cieľom rýchlo streliť gól, ale hostia v prvom polčase hrali veľmi dobre, zodpovedne bránili svoju polovicu a nedovoľovali domácim rozvíjať ich akcie. Hostia mali aj veľkú šancu, keď samostatný nájazd zlikvidoval Pavelek.

Domácim sa podarilo streliť gól do kabíny, keď sa presadil Hlučil. V druhom polčase už domáci vyvinuli silný tlak a hostia odpadli kondične. Gólostroj sa zastavil na čísle sedem, keď sa domáci presadili po pekných kombinačných akciách a potvrdili dobrý vstup do sezóny. Hetrikom sa zaskvel Vančo, dva góly dal striedajúci Paulovič. Okrem Hlučila ešte skóroval aj Benko.

Trstín v Kátlovciach viedol zásluhou Tarandu až do 68. minúty. Domáci po hodine hry nepremenili penaltu, keď pri exekúcii neuspel Vagovič. V záverečnej dvadsaťminútovke ale dokázali duel otočiť. Najprv vyrovnal Mačica, potom poslal svoje mužstvo do vedenia Šimončič a v záverečných minútach pečatil výsledok opäť Mačica.

Biely Kostol potvrdil papierové predpoklady v Brestovanoch, na ihrisku súpera vyhral 5:0. O góly sa postupne postarali Kobza, Gažovič, Lukačovič, Lukáš Jurina a Adámek. V závere sa na ihrisko dostala aj nová posila Bieleho Kostola Peter Matuška.

Dolné Orešany síce vyhrávali v Jaslovských Bohuniciach nad domácim B-tímom po góle Hudeka, po zmene strán ale vyrovnal Hrabovský. A keďže ďalší gól už nepadol, body sa delili po výsledku 1:1.

Modranka v Naháči potvrdila papierové predpoklady, na ihrisku posledného mužstva tabuľky vyhrala 3:0. Pod výsledok sa gólmi podpísali Mačák, Boskovič a v druhom dejstve z penalty Rakický.

Tréner Hrnčiaroviec urobil v Bohdanoviec dve striedanie už v prvej polhodine, nepomohlo, mužstvo do polčasu potom inkasovalo tri góly. Šance však mali aj hostia, na rozdiel od domácich si ale s koncovkou nepotykali a tak Krivda ešte v druhom polčase zvýšil na konečných 4:0

SWAN 7. liga A – 5. kolo:

Bučany – Ružindol 7:0 (1:0)

Góly: 45. Hlučil, 53. Benko, 59., 64. a 86. P. Vančo, 80. a 81. Paulovič

BUČANY: Pavelek – Vančo, Hlučil, Fančovič, K. Bunček, Tomaškovič, Belák, Suchoň, benko, Rafi, Kosnáč (Bindics, Paulovič, P. Hutta)

RUŽINDOL: Vrábel – Minarovič, M. Morong, D. Turoň, Moncman, Domorak, Babka, Bardáč, Vernillat, Jarábek, Gruchalák (P. Morong, Jarábek)

Brestovany – Biely Kostol 0:5 (0:2)

Góly: 20. Kobza, 31. Gažovič, 63. Lukačovič, 80. L. Jurina, 90. Ľ. Adámek

BRESTOVANY: Krajčovič – Zelenay, D. Zlatohlávek, Toráč, Rejduga, Vidovič, Spevák, Kozák, A. Zlatohlávek, Vyskoč, A. Sládeček (D. Dorčiak, Kuchta)

BIELY KOSTOL: Kuzma – Ľ. Adámek, Stacho, Lukačovič, Čmehýl, Ostrihoň, L. Jurina, Nagy, Gažovič, Hrašna, Kobza (M. Jurina, Matúška)

Košolná – Suchá nad Parnou 5:2 (4:1)

Góly: 11. Holekši, 18. Hrušovský, 22. a 38. Greguš, 76. vlastný – 44. Slovák, 51. Randys

ČK: 81. Holekši (Košolná)

KOŠOLNÁ: Hudek – Kosnáč, Karas, Greguš, Holekši, Volek, T. Chudjak, Ševčík, Čavara, M. Sládeček, Hrušovský (Zachar, Bobok, Halaksa)

SUCHÁ: E. Fridrich – Herega, Konečný, Šišmič, Macko, Rogel, Brestovanský, Randys, Vaško, Cuninka, Slovák (Rybařík, Miksád, Burian, Matlák)

Kátlovce – Trstín 3:1 (0:0)

Góly: 68. a 86. Mačica, 72. Šimončič - 56. Taranda

KÁTLOVCE: Jurkas – Vagovič, Krchnár, R. Hlavatovič, M. Sliva, Vyhlidal, Kobetič, Mačica, Gajarský, Babečka, Šimončič (Pavlík, Beňo, Slovák)

TRSTÍN: Indrišek – Palkovič, Puschenreiter, Hlávek, Vaško, Klokner, L. Štibraný, Javorek, Vavro, Vajsábel, Taranda (Gergel, P. Štibraný, Šuran, Obselka)

Jaslovské Bohunice B – Dolné Orešany 1:1 (0:1)

Góly: 59. Hrabovský – 32. R. Hudek

JASL. BOHUNICE: Hluch – Remenár, Jaroška, Mich. Gajarský, Bachratý, Halmo, Rajnic, Hrabovský, Maron, Demovič, Sokolovič (Bobák, Galovič)

DOL. OREŠANY: Lipovský – Ščasný, Novák, Fogel, Hronský, Pospíšil, Šaštinský, R. Hudek, Kamenický, Šimonovič, Kulíšek (T. Kollár, R. Kollár, Marek Sloboda, Mikinič)