Futbal, 7. liga B: Do Trakovíc neprišiel rozhodca, Glos strelil za Piešťany päť gólov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 3.9.2017, 20.58, Ján Král

Kľačanom stačil na víťazstvo nad Moravanmi jediný gól v podaní Mokričku. Dubovany získali tri body v Bojničkách za víťazstvo 4:2 a patrí im druhé miesto v tabuľke.

Jozef Glos má v tejto sezóne skvelú bilanciu. Odohral 5 zápasov, strelili v nich 15 gólov. Foto: Ján Král

Ku kurióznej situácii prišlo v Trakoviciach. Duel s Prašníkom mal rozhodovať arbiter Hutta, na zápas však neprišiel. Na základe telefonátov vysvitlo, že mal neplánované pracovné povinnosti. Po konzultácii so zástupcami zväzu sa napokon rozhodlo, že duel sa odohrá bez oficiálneho rozhodcu. Píšťalku si zobral člen výpravy Prašníka a stretnutie v rámci možností zvládol. Hostia vyhrali 3:2, pričom viedli už trojgólovým rozdielom, domáci po zmene strán dokázali korigovať, bod ale nevydolovali.

Ešte desať minút pred koncom zápasu Chtelnica – Pečeňady to vyzeralo, že hostia zápas vyhrajú. Po góloch Bánovca a Jankoviča viedli dvojgólovým rozdielom. Domáci sa ale nepoddali, zakrátko strelil kontaktný gól Hrčka a v samom závere vďaka vlastnému gólu Danišku vyrovnali na konečných 2:2.

Za Piešťany strelil proti Maduniciam päť gólov Jozef Glos. Podarilo sa mu to v rozpätí 51 minút. Hostia síce na súperovej pôde štyrikrát napli sieť, nestačilo to ale ani na bod, pretože domáci dali až sedem gólov a pokračujú v úspešnom ťažení. Zatiaľ nestratili ani bod.

Borovce prišli v Šípkovom už v 18. minúte o vylúčeného Michaláka, ktorý zahral rukou. Zároveň z penalty inkasovali od Žáka. Hodinu na to sa rovnaký hráč presadil opäť a upravil na konečných 2:0.

Ratnovce si prehajdkáli vedenie 3:1 nad Dolným Lopašovom a zápas napokon prehrali 3:4. Hostia zavelili k veľkému obratu v 65. minúte, keď znížil Braniša. Zakrátko vyrovnal Zemko a v 90. minúte dokonal zvrat Beblavý. Pri odchode do kabín videl ešte červenú kartu domáci Bartko za vyhrážanie sa rozhodcovi Jozefovi Muchovi.

7. liga B – 5. kolo:

Chtelnica – Pečeňady 2:2 (0:0)

Góly: 81. Hrčka, 90. vlastný – 48. Bánovec, 79. Jankovič

CHTELNICA: Pavelský – Lukáčik, Slabý, M. Bogora, Rechtorík, Brisuda, Kurucz, Tomáška, Melicher, Hrčka, Zemko (Tomašovič)

PEČEŇADY: Rybanský – Bánovec, Ľ. Ščasnovič, Izakovič, Gula, Antal, Mitošinka, Jankovič, Karaba, Adamčík, Kaľuha (Zubčák, Žák, Daniška, Ondrášik)

Kľačany – Moravany nad Váhom 1:0 (0:0)

Gól: 57. Mokrička

KĽAČANY: Kubatka – Bôžik, Šudý, Peťko, Paulovič, Lamparský, Gula, L. Ďuriš, A. Strnisko, Pavelka, Mokrička (Bajer, Krošlák, Kraus)

MORAVANY: Lamini – I. Jánošík, J. Jánošík, Lad. Miklovič, Ľub. Miklovič, Chochula, Abrahám, Hrnčiar, P. Strnisko, Štefanec, Števík (Menyhért, Bielik)

Piešťany – Madunice 7:4 (3:1)

Góly: 13. Gula, 18., 43., 47., 67. a 69. Glos, 88. Kusý – 39. Polák, 60. Dzuro, 66. Barkoci, 83. Javor

PIEŠTANY: Kunic – J. Stachura, Krajčovič, Kusý, C. Stachura, Glos, Dadík, Gula, Doktor, Valla, Nagaj (Korec, Kollár)

MADUNICE: Miník – Hargaš, Kabát, Mesároš, Barkoci, Dananai, Polák, Jadrný, Dzuro, Rak, Javor (Pisarik, Černek, Bojaj)

Trakovice – Prašník 2:3 (0:2)

Góly: 52. Bališ, 70. P. Kubiš – 35. Spál, 43. a 50. R. Kubiš

TRAKOVICE: E. Kollár – Matúšek, Žemla, Šimon Chudý, Bališ, Taraba, T. Kubiš, Mat. Ščasnovič, Mar. Ščasnovič, Krajčovič, P. Kubiš (Komarňanský, Marián Chudý, Blažo)

PRAŠNÍK: Líška – Matys, Adamec, Gyurke, M. Kazík, Spál, Balcír, Konkuš, Klein, Žažo, R. Kubiš (Bajcar, Nykodem)

Ostrov – Veselé 1:1 (1:0)

Góly: 29. Bojkovski – 81. P. Jurda

OSTROV: Hajdín – Valo, Legiň, Bojkovski, Jankech, P. Kabát, Lukáč, Urbánek, Bartoš, Bolješik, Gagorik (L. Svetlík, B. Svetlík)

VESELÉ: Strecký – Konečný, Rácz, Hrnčiar, Valíček, Jurda, Bokor, Michalčík, Krajčo, Klúčovský, Chudý (Bašovský, Benik)

Šípkové – Borovce 2:0 (1:0)

Góly: 18. a 78. Žák (prvý z pen)

ČK: 18. Michalák (Borovce)

ŠÍPKOVÉ: Bielik – Hanuliak, Puvák, R. Oška, Šalát, Koyš, Žák, Kolník, Kubík, Lago, M. Obuch

BOROVC: Valo – Pet. Herceg, O. Macháč, Péči, Kusý, Kapičák, Koprna, Michalák, Mat. Macháč, Marko Macháč, Kováč

Ratnovce – Dolný Lopašov 3:4 (3:1)

Góly: 7. Paulovič, 35. Bartko, 43. Jančovič – 19. Gula, 65. Braniša, 68. Zemko, 90. Beblavý

ČK: 90. Bartko (Ratnovce)

RATNOVCE: Križna – Boďo, Kopal, Bílik, Blaško, Petrík, O. Paulovič, M. Paulovič, Vetrík, Bartko, Jančovič (T. Šiška, Pavlovič)

DOL. LOPAŠOV: Kúdela – Buchel, Bílik, Čerňanský, Kunic, Gula, Beblavý, Vrbovský, Braniša, Cibrín, Reško (Zemko, M. Kubiš)

Bojničky – Dubovany 2:4 (1:1)

Góly: 37. Bučko, 82. Halas – 26. Dovičič, 48. Kollár, 66. Vrbík, 80. M. Lietavec

BOJNIČKY: M. Šesták – A. Kubiček, M. Pavelka, Škoda, Špáčil, Táčovský, Kabát, M. Vyhlídal, Vokel, Bučko (Kubránsky)

DUBOVANY: Tonkovič – M. Kollár, Krajčo, Kusý, O. Lietavec, Masarik, Vrbík, M. Lietavec, Lesaj, Kollár, Dovičič (Škrobák, Lányi, Hruška, Pažík)

1   Piešťany 5 5 0 0 30:4 15   6
2   Dubovany 5 4 1 0 13:5 13   7
3   Bojničky 5 3 1 1 14:9 10   4
4   Moravany 5 3 1 1 11:6 10   4
5   Šípkové 5 3 0 2 8:6 9   0
6   Madunice 5 3 0 2 10:10 9   0