Sobota 23. 9., meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.Význam mien.

Futbal, 6. liga: Drahovciam vystrieľal bod brankár, Špačince zdolali Hornú Krupú

Vydané 10.9.2017 o 18.52, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Červeník v susedskom derby skóroval na ihrisku Leopoldova už v prvej minúte, keď sieť napol Stepanenko. V 50. minúte zvýšil Krajčovič na rozdiel dvoch gólov a vyzeralo to, že body pôjdu do susednej obce. Ležne Leopoldov zabral a gólmi Dominika Krajinčáka a Loskota.

Šlágrom šiestej ligy bol súboj Špačiniec s Hornou Krupou. Foto: Ján Král

Krakovany a Dolná Krupá sa rozišli bez gólov. Hostí prvýkrát oficiálne viedol staronový tréner Andrej Císar.

Špačince zaznamenali dôležité víťazstvo, Hornú Krupú zdolali 2:1. Hodový zápas sa pre nich pritom nevyvíjal priaznivo. Po prihrávke z ľavej strany poslal hostí do vedenia Šiška. Ešte do prestávky však vyrovnal Píš a v 70. minúte dokonal obrat Andrej Adámek.

Križovanom sa už po niekoľkýkrát v sezóne stalo, že síce začali zápas dobre, ujali sa vedenia, no napokon vyšli bodovo naprázdno. Situácia sa zopakovala aj v Koplotovciach, ktorí na gól Barniaka reagovali zásahmi Tvrdého a Pokrývku a vydolovali prvé tri body v šiestej lige.

Drahovce prehrávali s Cíferom od 10. minúty po góle Paštiaka. Vyrovnať mohol v 20. minúte Bihari, no nepremenil penaltu nariadenú za ruku v šestnástke. Domácim tak odľahlo až v samom závere, keď aspoň bod za remízu 1:1 zabezpečil v nadstavenom čase brankár (!!!) Putera. Ten išiel pri poslednom útoku pomôcť spoluhráčom do šestnástky, po štandardke sa k nemu odrazila lopta a namieril ju do siete.

Majcichov si doma poradil s Dechticami hladko 4:0. Domáci sa dostali na koňa dvoma rýchlymi gólmi v úvodnej dvanásťminútovke. Dobre zachytili aj úvod druhého polčasu, v 48. a 50. minúte zvýšili na 4:0 a de facto ukončili zápas.

Gól Hornej Krupej strelil v Špačinciach po prihrávke z ľavej strany Marek Šiška. Foto: Ján Král

Zavar si poradil so Zvončínom, súpera zdolal 3:1, všetky góly v stretnutí padli už v prvom polčase.

O prvú prehru Voderád v aktuálnej sezóne sa postarali Siladice. Hostia síce išli do vedenia rýchlym gólom Rosýpala, zakrátko však vyrovnal Laurinec. Po zmene strán potom Ertl zvýšil na 2:1, Martin Dubovský ešte vyrovnal, no posledné slovo mal v 89. minúte domáci Sekereš, ktorý strhol body na stranu Siladíc.