Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Sobota 24. 2., meniny má Matej, zajtra Frederik(a).Význam mien.

Golguzu gratulovali k desiatym narodeninám aj herci z Búrlivého vína

Vydané 13.9.2017 o 10.42, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Vinárstvo Golguz oslavuje desiate výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti zorganizovalo v sobotu na Fussmannovom dvore neďaleko Bojničiek akciu pre širokú verejnosť spojenú so začiatkom vinobrania. Medzi návštevníkmi podujatia boli i známe tváre, ktoré prišli spoločnosti pogratulovať. I tento rok totiž firma z Hlohovca dostala za svoje produkty viaceré ocenenia a ašpiruje na zisk titulu vinárstvo roka.

Golguzu gratulovali k desiatym narodeninám aj herci z Búrlivého vína

Vladimír Mosný predstavuje Eve Rysovej a Ivanovi Letkovi niektoré z vín Golguzu. Foto (7x): Martin Hesko


reklama

 

Výsledky budú pravda známe až v závere roka, dobrá nálada však vládla na akcii aj bez toho. Podporil ju zisk medaile šampióna pre Rizling rýnsky Terrior, neskorý zber 2015 na Národnom salóne vín.

 

"Na Slovensku sú stovky výstav vín, ale len 20 z nich je nominačných na Národný salón vín, ktorý je indikátor kvality vína. Sitom jednotlivých kôl prešlo okolo 3800 vín. Tento rok oslavujeme desiate výročie založenia firmy a zároveň sa desať našich vín prepracovalo do Národného salónu vín. Máme z toho veľkú radosť, ako aj zo zisku šampióna medzi bielymi suchými vínami," hovoril spokojne riaditeľ vinárstva Miloš Holík.

 

Golguzu prišla zablahoželať aj Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná. Pozvanie prijali aj herci Eva Rysová a Ivan Letko, ktorí v televíznom seriáli Búrlivé víno patria k zástupcom úspešnej vinárskej rodiny.

Halenárska 2018

reklama

 

"Tam sa síce hovorí, aké je to skvelé víno. My herci sme ho ale neochutnali, pili sme všelijaké džúsy. Hlavne ríbezlové, veľmi sladké," smial sa Letko.

 

Golguzu však zložil poklonu: "Netušil som, že hlohovecké vinárstvo, ktoré poznám už dlhé roky, sa vykryštalizuje až na tak vysokú úroveň. Blahoželám im, naozaj, ich vínko je dobré a mne osobne veľmi chutí," pochvaľoval si rodák z Hlohovca.

 

"Ľudia boli ohromne milí, vďační, veselí. Vládla tu veľmi dobrá atmosféra, k tomu sa servírovalo výborné víno. Môj nebohý muž bol milovník vína. Určite by ocenil aj toto, pretože je dobré. A ako vidím, ľudia ho tu robia s láskou. Záleží im na ňom, nielen obchodne. Cítim, že sú na neho hrdí," vyjadrila svoje pocity Eva Rysová.

 

Gabriele Matečnej ukázali areál.

 

 

Golguz spravil z akcií pre verejnosť na Fussmannovom dvore jesennú tradíciu. Podujatie každoročne slúži aj ako spomienka na Ferdinanda Fussmanna, vinára slovinského pôvodu, ktorý prišiel do regiónu pred sto rokmi a v oblasti medzi Bojničkami a Dvorníkmi založil vinárstvo Pannonia.

 

Osud úspešného človeka napokon preťala druhá svetová vojna, počas ktorej zomrel aj s rodinou v koncentračnom tábore. Golguz neskôr areál odkúpil a pokračuje v zanechanom vinárskom odkaze.

 

"Pán Fussman bol obrovský vizionár. Vedel vycítiť, aké odrody hrozna do tejto oblasti patria a z akých bude veľmi kvalitné víno. Jeho odkaz chceme naďalej napĺňať, sme hrdí, že naše vína bodujú aj v Národnom salóne vín v hojnom počte. Táto lokalita je na vinárstvo predurčená. Začína tu Považský Inovec, neďaleko tečie rieka Váh, máme veľa slnečných dní a výhodné klimatické podmienky. Hrozno tu vypestované a víno, ktoré spracúvame, má niečo do seba, teší ma, že ľuďom chutí," uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti Food Farm, pod ktorú Golguz spadá, Vladimír Mosný.

 

Fussmanna a jeho rodinu si uctili položením vencov.

 

 

Na podujatí v prostredí obklopenom vinicami vystúpili pred stovkami návštevníkov folklórne skupiny, zahral aj Art Music Orchestra, spievali sólista Opery Slovenského národného divadla Daniel Čapkovič či divadelník a kabaretiér Zdeno Sychra.

 

Návštevníkov potešili svojou prítomnosťou na akcii aj speváčka a tiež rodáčka z Hlohovca Jana Kocianová a spisovateľka Marika Studeničová. Pripravený bol aj program pre deti, k dobrému vínu sa podávalo chutné jedlo.

 

Na Fussmannovom dvore chcú podobnú akciu zopakovať aj o rok, Vladimír Mosný deklaroval, že pamiatku veľkého vinára Fussmanna, na ktorú Golguz nadväzuje, si chcú uctievať pravidelne.

 

Herci Rysová a Letko v spoločnosti vinárov Mosného a Holíka.

 

So známymi tvárami z Búrlivého vína sa radi pofotili aj folklóristi.

 

Ľudový spev patrí k vínu.

 

Vystúpil aj operný spevák Daniel Čapkovič.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Ostrovček zredukuje dopravu v smere von z mesta len do jedného pruhu. celý článok

Exspartakovec Bališ prestúpil do tretej rakúskej ligy, príjemne ho prekvapila úroveň futbalu

Exspartakovec Bališ prestúpil do tretej rakúskej ligy, príjemne ho prekvapila úroveň futbalu

Igor Bališ patrí k nezabudnuteľným futbalistom trnavského Spartaka. V jeho stopách išli aj jeho synovia Denis... celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Synagóga Café Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex Sedem A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Angels 2%

reklama

Aktuálne video

Winter JazzFest Trnava bude premiérovo v priestoroch Malého Berlínu

Winter JazzFest Trnava bude premiérovo v priestoroch Malého Berlínu

Bemykey Music a Trnavská hudobná spoločnosť - o.z. prinášajú III. ročník zimného jednodňového jazzového... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

-3°C
-2°C
-2°C

aktualizácia: 16:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama