Trnavskí hokejisti vstúpili do nového ligového ročníka dvomi prehrami

ŠPORT - Hokej | 16.9.2017, 14.48, prispievatelia

Gladiátori zaznamenali prehru vonku i doma.

Trnavskí hokejisti vstúpili do novej sezóny druhej najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku dvomi prehrami. Úvodné kolo odohrali gladiátori na ľade nováčika z Dubnice nad Váhom, ktorej podľahli 2:7. Dva strelecké úspechy Trnavy zaznamenali Róth a Ftáčnik. V zápase exceloval štyrmi gólmi domáci Kluka.

O dva dni neskôr hostili Trnavčania na svojom ľade rezervu Nových Zámkov. Hostia viedli v polovici zápasu už o dva góly, ale domáci po góloch Kamenického a Rótha vyrovnali. Do tretej tretiny išli družstvá za stavu 2:2, avšak hostia gólom Slávika išli opäť do vedenia.

Aj po tretí raz dokázali Trnavčania vyrovnať po úspešnej strele Mravu. Záver zápasu domácim nevyšiel a v 57. minúte inkasovali od Klenka. Gladiátori skúsili hru bez brankára, výsledkom však bol iba gól do prázdnej brány a prehra domácich 3:5.

Už v stredu 20. septembra od 17.00 hostia Trnavčania na svojom ľade Prešov.

1. HOKEJOVÁ LIGA –1. KOLO

MHK Dubnica nad Váhom - HK Gladiators Trnava 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
Góly: 6., 27., 36. a 41. Kluka, 20. Nemček, 36. Ďuriš, 56. Hegyi – 27. Róth, 60. Ftáčnik

Strely: 29:28
Vylúčenia: 4:6
Presilovky: 2:0
Oslabenia: 0:1

Diváci: 657

Rozhodovali: Krist – Drblík, Makúch

Dubnica: Kutej – Habšuda, Bobček, Jakúbek, Ďuriš, Briestenský – Burzala, Rehák, Kluka, Hegyi, Nemček – Ďurkech, Bednár, Kútny, Švec, Trenčan – Madový, Trška, Špankovič, Jakubík, Kanaet

Trnava: Gibl – Poláček, Mihalko, Lukačovič, Hrbáčik, Kamenický – Mrázik, Bilík, Róth, Valent, Andrisík – Košecký, Burzík, Brzák, Ševčík, Ftáčnik – Keleši, Mrava, Klema, Mikeš

1. HOKEJOVÁ LIGA –2. KOLO

HK Gladiators Trnava – Nové Zámky B 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Góly: 36. Kamenický, 38. Róth, 51. Mrava – 16. Tužinský, 30. Matejov, 43. Slávik, 57. Klenko, 59. Novák

Strely: 38:30
Vylúčenia: 6:3
Presilovky: 1:1