Stolný tenis: Darovcová z Bratislavy triumfovala v Majcichove

ŠPORT - Ostatné športy | 21.9.2017, 17.30, prispievatelia

Tretí septembrový sviatočný piatok bol pre Majcichovčanov stolnotenisový. Prvé kolo Slovenského pohára v kategórii najmladšie žiačky sezóny 2017/2018 usporiadal domáci Table Tennis Club Majcichov.

Stolný tenis: Darovcová z Bratislavy triumfovala v Majcichove

Medailistky. Foto: Róbert Kollár

Turnaj Slovenského pohára usporiadali v Majcichove už jubilejný pätnástykrát, z toho siedmy raz v kategórii najmladšie žiačky. Podľa predpokladov si najcennejšie kovy odniesli tri najlepšie hráčky podľa slovenského rebríčka.

Celkovou víťazkou sa tentokrát stala Nina Darovcová z ŠKST Karlova Ves, ktorá ako dvojka slovenského rebríčka porazila vo finále po veľkom boji slovenskú jednotku Michaelu Bitóovú z ŠSTK Junior Čaňa.

Bronz získala Nina Némethová z STO Valaliky. Na turnaji sa medzi 38 účastníčkami turnaja opäť nestratili ani dve dievčatá z domáceho stolnotenisového klubu TTC Majcichov – Petronela Krajčovičová a Ema Dominová.

Obe postúpili zo základnej skupiny do vyraďovacích bojov. Petronela Krajčovičová nakoniec skončila na 13. mieste, Eme Dominovej sa ušlo 17. miesto.

Z výborne zorganizovaného turnaja si najlepšia trojica dievčat už tradične okrem pohárov, medailí a diplomov odniesla aj cukríkové kytice a knižné ceny.