Spartak vyhral v Senici a priebežne vedie ligu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.9.2017, 22.40, prispievatelia

Trnavčania budú minimálne do nedeľnej dohrávky Slovana so Žilinou na čele Fortuna ligy.

Spartak vyhral v Senici a priebežne vedie ligu

Erik Jirka striela gól do siete Senice. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak začal v Senici aktívne a už po pätnástich minútach išiel do vedenia zásluhou Marvina Egha.

Rytmus hry naďalej udávali Trnavčania a v 38. minúte zvýšil po samostatnom úniku Erik Jirka. Andeli viedli zaslúžene a s dvojgólovým náskokom sa začal aj druhý polčas. Seničania boli zrelí na uterák, ale v druhej časti hry im Trnavčania dovolili viac kombinovať a domáci zrazu ožili.

Ich akcie boli viac a viac nebezpečné, varovanie vo forme viacerých nepremenených šancí nebrali Trnavčania vážne. Senica udrela v 70. minúte, na rozdiel jediného gólu znížil Medvedev.

V 77. minúte nariadil rozhodca penaltu v prospech Trnavy, ktorú s istotou premenil kapitán Godál.

Zverenci trénera El Maestra záver zápasu hrali na brejky a ďalší gól doslova visel vo vzduchu. Góly mohli pridať Egho, ale aj striedajúci Mihálik.

Výsledok sa už nezmenil, Spartak vyhrali v Senici 3:1 a minimálne do nedeľnej dohrávky Slovana v Žiline bude lídrom Fortuna ligy.