Tréner volejbalistiek po smolnom zápase: Ak by sme aj mali mečbalovú loptu, tak by praskla

ŠPORT - Volejbal | 25.9.2017, 17.13, prispievatelia

V prvom kole extraligy žien vo volejbale Hit UCM Trnava privítal KV MŠK Oktan Kežmarok. Súperi sa stretli v predchádzajúcej sezóny v boji o 5. miesto, v ktorom vyhral Hit UCM Trnava 3:2, ale v zlatom sete triumfoval Kežmarok.

Momentka zo zápasu. Foto: Peter Václavek

V novej sezóne zápas začali lepšie domáci, keď pomerne hladko zvíťazili v prvom sete vďaka mnohým chybám súpera v prihrávke i v útoku. Druhý set bol zrkadlovo opačný, keď chýb sa dopúšťali Trnavčanky.

V treťom sete znovu dominovali domáce aj vďaka zlepšenej hre na obrane na sieti. Družstvo hlavného trénera Pavla Bernátha bolo lepšie vo všetkých herných činnostiach a prevalcovali súpera.

Vo štvrtom sete Hit UCM Trnava nezvládol koncovku a o víťazovi rozhodol piaty set.

Vyrovnanosť družstiev dokumentoval stav 13:13, keď Trnavčanky dotiahli 3 bodovú výhodu, ktorú mali hostia od začiatku tajbrejku. V závere sa šťastie priklonilo ku Kežmarku a zvíťazil v dramatickom zápase 3:2 14:16.

Najlepšia hráčka stretnutia bola Trnavčanka Darja Doluda, ktorá uhrala 21 bodov.

Hit UCM Trnava si pripísala do tabuľky 1. bod. Nasledujúci víkend ho čakajú dva zápasy na východe proti nováčikovi Spišskej Novej Vsi a Prešovu.

V Mestskej športovej hale v Trnave sa opäť prestavia 14.10.2017 proti COP Nitre v netradičnom čase o 16.00 hod.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Dnes nám nebolo súdene vyhrať, skrátka nebolo. Hrali sme super, odvážne, takticky, relatívne pokojne, ale žiaľ.... Podľa mňa ak by sme aj dnes mali mečbalovú loptu, tak by praskla, alebo by spadla hala, alebo by sa niečo stalo. Dnes sme hrali dobre, ale nebolo nám súdene vyhrať. Snáď to bude na niečo dobré. Družstvo chválim, hralo skvele a Doluda všetka česť."

Hit UCM Trnava - KV MŠK Oktan Kežmarok 2:3 (18, -20, 17, -19, -14)

Trnava: Grulišová 7, Kočišová 4, Behúnová 17, Režná 13, Pavlačková 11, Doluda 21, libero Slezáková (S. Kostelanská 1, Duchoňová 0, Schvábová 1, Melišová 0). Tréner: P. Bernáth.

Kežmarok: Trcková 10, Smák 6, Zatrochová 13, Labudová 8, Jakušová 2, Morihladková 15, liberá Plančíková a Šromovská (Dragašeková 7, Gemzová 0). Trénerka: B. Špaková.