Trnavskí futsalisti zdolali v extralige aj Podolie, hetrikom sa zaskvel Krcho

ŠPORT - Futsal | 30.9.2017, 12.56, prispievatelia

Bíli Andeli museli vývoj skóre otáčať, po polčase prehrávali o jeden presný zásah.

Trnavskí futsalisti zdolali v extralige aj Podolie, hetrikom sa zaskvel Krcho

Dušan Krcho strelil proti Podoliu víťazný gól a zavŕšil hetrik v zápase. Foto: Ivan Kopčáni

Trnavčania vstúpili do zápasu druhého kola futsalovej extraligy proti Podoliu impozantne, keď v šiestej minúte otvoril skóre Dušan Krcho a o minútu neskôr ho napodobnil Peter Brestovanský.

Hostia však nezložili zbrane a v šestnástej minúte znížil Ján Tuka.

Podoliu vyšiel záver prvého polčasu, keď v záverečnej minúte prekonal domáceho brankára zo štandardky Andrej Pagáč a Ján Tuka stihol pred prestávkou ešte aj poslať svoj tím do vedenia 3:2.

Po zmene strán úradoval v domácom drese Michal Németh a svojimi dvomi gólmi v priebehu 25. a 26. minúty vrátil vedenie Trnavčanom.

Prestrelka pokračovala, Dragons opäť dokázali po presnom zásahu Martina Šebeka vyrovnať na 4:4.

Navrátilec do trnavskej zostavy Dušan Krcho v 34. minúte svojim druhým gólom v zápase zvýšil na 5:4, ale za hostí skompletizoval hetrik Tuka a bolo znova vyrovnané.

Divoký zápas bohatý na góly napokon rozhodol svojím tretím presným zásahom Dušan Krcho, čím zabezpečil výsledok 6:5 a tri body pre Trnavu.

Po dvoch kolách majú Bíli Andeli na svojom konte plný počet bodov za dve výhry, v treťom hostia opäť doma bratislavský celok Wild Boys. Zápas sa začína v sobotu 7. októbra o 20.00 v mestskej športovej hale.

1. slovenská liga vo futsale  – 2. kolo:

Bíli Andeli - futsal – Dragons Podolie 6:5 (2:3)

Góly: 6., 34. a 39. Krcho, 25. a 26. Németh, 7. Brestovanský – 16., 20. a 37. Tuka, 20. Pagáč, 28. Šebek

Diváci: 561

Bíli Andeli: Alchus, Miškovič – Ľ. Adámek, A. Adámek, Németh, Brestovansky, Doka, Koricina, Vašíček, Gumbír, Krcho, Humel, Ťažký, Babják

Podolie: Bobocký, Trebatický, Čavojský, Drexler, Pyšný, Bobocký, Tuka, Gajdošík, Šurin, Pagáč, Šebek, Šimor

Rozhodovali: Behančín, Wojčík

Martin Cintula, tréner domácich:"Do zápasu sme vstupovali s tým, že na domácej pôde chceme spraviť tlak na súpera. Do stavu 2:0 sme hrali dobre, potom akoby v hlavách našich hráčov prišlo uspokojenie a začal si každý hráč čo chce a nedodržiavali sme taktiku. Čerešňičkou na torte bolo, keď šesť sekúnd pred koncom máme roh a inkasujeme gól. V šatni som musel trochu zvýšiť hlas a druhý polčas sme znova začali hrať našu hru. Dostali sme sa do vedenia 5:4, no chybou sme súperovi darovali vyrovnanie. Keď už sa zdalo, že zápas skončí remízou, zobrali sme 1,5 minúty pred koncom time-out a nakreslili sme si akciu, z ktorej nakoniec padol rozhodujúci gól. Zaverečnú power-play súpera sme ustáli. S troma bodmi som spokojný no s predvedenou hrou nie."