Trnavskí volejbalisti dvakrát zdolali Banskú Bystricu

ŠPORT - Volejbal | 4.10.2017, 09.00, prispievatelia

Volejbalové družstvo mužov Hit TRUNI Trnava druhý rok účinkuje v prvej lige mužov. Trnavské univerzitné družstvo svoje domáce zápasy hráva v telocvični ZŠ Atómová pod taktovkou hlavného trénera Rastislava Filípka a asistenta Róberta Kišša. V 2. kole dokázali zdolať na domácej pôde súpera z Banskej Bystrice 3:2 a 3:1.

Trnavskí volejbalisti. Foto: Hit Truni

V prvom zápase Trnavčania vyhrávali už 2:0, ale blízkosť dôležitého víťazstva i strata koncentrácie spôsobilo víťazstvo hostí v nasledujúcich dvoch setoch a následný 5. set.

V ňom sa už prejavila väčšia vôľa po víťazstve a lepšia fyzická pripravenosť trnavského družstva. V dramatickom závere potešili divákov i seba a zaslúžene zvíťazili.

V druhom zápase s výnimkou druhého setu, držali zápas vo svojich rukách domáci, hosťom z Banskej Bystrice nedali šancu a zvíťazili 3:1.

Rastislav Filípek (hlavný tréner Hit TRUNI Trnava): "Prvé dva zápasy na domácej palubovke sme spoločne priviedli do úspešného konca, už minulotýždňový prejav v Komárne, kde sme odohrali prvé kolo, nasvedčoval, že ideme správnym smerom.Chlapi si poctivo odtrénovali letnú prípravu, počas ktorej sme absolvovali viacero turnajov na Slovensku, v Maďarsku a Českej republike a nestratili sme sa. Tak pevne verím, že po prvých bodoch do tabuľky a sympatickom hernom prejave budeme ďalej napredovať."