Víťazný polčas nestačil, futsalisti po bojovnom výkone prehrali s Wild Boys

ŠPORT - Futsal | 8.10.2017, 11.11, prispievatelia

Druhý gól Trnavčanov jeden rozhodca uznal, druhý nie. Zásah napokon platil.

Víťazný polčas nestačil, futsalisti po bojovnom výkone prehrali s Wild Boys

Na zápas proti Wild Boys Bratislava si našlo cestu viac ako sedemsto divákov. Foto: jam

Na zápas tretieho kola najvyššej slovenskej súťaže vo futsale medzi trnavskými futsalistami a Wild Boys z Bratislavy si našlo cestu viac ako sedemsto divákov.

Hostia boli papierovým favoritom a svoju úlohu napĺňali od úvodnej minúty. Trnavčanov zatlačili do obranného postavenia, paradoxne, prvé dve vyložené šance mali domáci, ale Brestovanský ani Krcho gól nedali.

Druhému menovanému to vyšlo až v sedemnástej minúte, keď sa po prevzatí lopty obtočil okolo brániaceho hráča a nezadržateľne skóroval.

Hostia si vzali oddychový čas, po rozohrávke autu im vyšiel signál a po dorážke Martina Štilla bolo vyrovnané.

To však nebolo v prvej časti zápasu všetko. V posledných sekundách napálil loptu na bránu hostí Michal Németh a vznikla kuriózna situácia. Jeden rozhodca signalizoval, že gól nie je a druhý, ktorý kontroloval bránkovú čiaru, ukazoval do stredového kruhu. Gól napokon platil a Trnava viedla 2:1.

Prvých päť minút druhého polčasu domáci bránili kombinácie hostí s veľkou obetou, no hostia sa presadili v 26. minúte. František Šporánek prekvapil strelou po zemi a gólman Trnavy nemal šancu reagovať. O minútu neskôr kopali Bratislavčania rohový kop a po skrumáži skóroval Marek Lenčéš.

Trnavčania chceli súpera prekvapiť a skúsili hrať bez brankára, zato s hráčom v poli navyše. To hostia potrestali v 33. minúte, keď svoj druhý gól v zápase dal Marek Lenčéš.

Bíli Andeli bojovali až do poslednej sekundy, ale skóre sa už nezmenilo. Víťazný prvý polčas tak domácim na body nestačil a s Wild Boys prehrali 2:4.

Po troch kolách majú Bíli Andeli na svojom konte šesť bodov za dve výhry a jednu prehru a patrí im priebežné štvrté miesto v tabuľke.

Vo štvrtom kole hostia veľkého favorita z Lučenca. Zápas sa začína v piatok 20. októbra o 20.00.

Prvá slovenská liga vo futsale  – 3. kolo:

Bíli Andeli - futsal – Wild Boys ´02 Bratislava 2:4 (2:1)

Góly: 17. Krcho, 20. Németh – 19. Štilla, 25. Šporánek, 27. a 33. Lenčéš

Diváci: 712

Bíli Andeli: Alchus, Miškovič – Ľ. Adámek, A. Adámek, Németh, Brestovanský,  Koricina, Vašíček, Krcho, Humel, Ťažký, Holka, Dzíbela, Dobiš

Wild Boys: Kušnír, Ferianc – Marko, Štilla, Jalakša, Matejov, Lenčéš, Kotula, Paštrnák, Javnický (K), Gajdács, Ostrák, Šporánek, Vangel

Rozhodovali: Peško, Šlapka

Martin Cintula, tréner Trnavy: „Z oboch strán to bol zápas na vysokej úrovni, vysoké tempo bolo od začiatku až do konca. Prvý polčas sme odohrali na jednotku, až na ten gól, ktorý sme dostali zo štandardky. Vedeli sme o ich štandardkách, trénovali sme bránenie, ale urobili sme chyby. V druhom polčase sme nezachytili úvod a dostali sme dva lacné góly. Chceli sme súpera prekvapiť rýchlou hrou bez brankára, ale prišlo k strate lopty a opäť sme inkasovali. Kvalitu súpera sme chceli dohnať našou bojovnosťou a srdiečkom, keď sme mali tvoriť, bolo to pre nás ťažšie. Ideme ďalej, treba potrénovať a veriť v lepšie výsledky.“

Andrej Adámek, kapitán domácich: „Bol to vyrovnaný zápas, ktorý sme bohužiaľ nedotiahli do víťazného konca. Urobili sme taktické chyby a tie rozhodli.“