Spartak zdolal Spišskú Novú Ves a postúpil ďalej v pohári

ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.10.2017, 18.54, Ján Král

Spartak Trnava postúpil do ďalšieho kola Slovnaft Cup-u. V piatom kole národného pohára vo futbale zdolal druholigovú Spišskú Novú Ves 3:0.

Spartak zdolal Spišskú Novú Ves a postúpil ďalej v pohári

Strelci prvých dvoch gólov Egho a Sloboda sa tešia z postupu andelov. Foto: Lukáš Grinaj

Spišská Nová Ves neprišla do Trnavy hrať zakríknutý futbal, čo dokumentovala v 7. minúte Botvinnikovou strelou, ktorú Chudý krotil na dvakrát.

Lenže andeli rýchlo prelomili defenzívne hradby hostí. Čanturišviliho priamy kop ešte skončil na brvne, no v 12. minúte Brigant uvoľnil na ľavej strane Egha, jeho center našiel hlavu Slobodu a ten poslal loptu do siete – 1:0.

Spišiaci sa snažili o rýchlu reakciu. Chudý vyrazil Botvinnikovu strelu na roh, po ňom Zekucia z voleja mieril nad.

Spartak však držal opraty hry vo svojich rukách, postupnými kombináciami sa dostával dopredu a v 36. minúte zvýšil vedenie.

Vlasko vyzval prihrávkou do šestnástky k akcii Čanturišviliho, gruzínsky krídelník dal spätnú prihrávku Eghovi, ktorý si ju ešte rutinérsky prebral a s prehľadom strelil druhý trnavský gól.

Po zmene strán sa zápas už viac-menej len dohrával. Tempo postupne opadlo, Trnava hru kontrolovala a nedovoľovala súperovi hroziť.

V 81. minúte vyšla červeno-čiernym rýchla kontra, Brigant ideálne prihral striedajúcemu Bogdanovskemu, ktorý popod vybiehajúceho Huszárika zvýšil na rozdiel troch gólov.

Skóre sa už nezmenilo a tak andeli dosiahli v poradí deviate súťažné víťazstvo. Trpkosť prehry okúsili naposledy 25. augusta na pôde Žiliny. Odvtedy nestratili ani bod v šiestich a troch pohárových dueloch.

Boje v Slovnaft Cup-e budú pokračovať na jar, ďalšie dvojice spojí žreb na pôde Slovenského futbalového zväzu.