Trnavskí futsalisti sa postarali o skvelý výsledok, porazili favorizovaný Lučenec

ŠPORT - Futsal | 21.10.2017, 08.53, prispievatelia

Trnavskí futsalisti podali obetavý a bojovný výkon, po ktorom dosiahli jeden z najprekvapivejších výsledkov sezóny.

Trnavskí futsalisti sa postarali o skvelý výsledok, porazili favorizovaný Lučenec

Nástup mužstiev pred zápasom. Foto: jam

Na palubovku v Mestskej športovej hale v Trnave pricestoval favorizovaný Lučenec a od úvodu zatlačil domácich futsalistov do obrany.

Prvý gól strelili hostia v šiestej minúte, keď sa presadil po zaseknutí lopty do protismeru Attila Fehérvári.

Tréner domácich Martin Cintula stanovil taktiku vychádzajúcu zo zabezpečenej obrany a rýchlych kontier a tá slávila úspech už od dve minúty po inkasovanom góle. Po protiútoku Krcho priťukol Ťažkému, ktorý napálil loptu presne do brány a bolo vyrovnané.

Už o pár sekúnd opäť viedli hostia, tentoraz sa presadil Brazílčan Junior, keď dorazil strelu Fehérváriho za chrbát brankára Jedličku.

Trnavčanom však potom opäť vyšiel rýchly prechod vpred, gól na 2:2 strelil Róbert Humel.

Lučenec okrem toho, že tlačil domácich do obrany, sa dopúšťal viacerých faulov a za šiesty v prvom polčase pykal. Nariadený desaťmetrový kop s istotou premenil Dušan Krcho. Trnavčania tak išli do kabín s jednogólovým vedením.

Lenže krátko po zmene strán opäť predviedol svoju zasekávačku Fehérvári a vyrovnal na 3:3.

Prestrelka pokračovala, v 24. minúte unikli hosťujúcej obrane Brestovanský a Andrej Adámek, ktorý dorazil pokus svojho spoluhráča do brány. Trnava viedla 4:3.

Hostia opäť zbierali fauly, Krcho dostal ďalšiu možnosť kopať penaltu. Tentoraz minul, ale v predposlednej minúte poslal domácich do dvojgólového vedenia svojim druhým gólom Libor Ťažký.

To už hrali hostia presilovku bez brankára, čo využili v poslednej sekunde zápasu, ale to nič na fakte, že podľahli Trnave 4:5 nezmenilo.

O týždeň sa Bíli Andeli predstavia v Banskej Bystrici, zápas má výkop v piatok 21. októbra o 20.00.

Prvá slovenská liga vo futsale  – 4. kolo:

Bíli Andeli - futsal – Lučenec 5:4 (3:2)

Góly: 8. a 39. Ťažký, 11. Humel, 20. Krcho (z pen), 24. A. Adámek – 6. a 22. Fehérvári, 9. Junior, 40. Ribeiro

Diváci: 683

Bíli Andeli: Jedlička, Alchus – A. Adámek, Németh, Brestovanský, Humel, Ťažký, Dobiš, Krcho, Gumbír, Babják

Lučenec: Oberman, Mikuš – Csaba, L. Hricov, Fehérvári, Brunovský, Junior, Máč, Kuhajdík, Kočiš, Mišo, Rutkaj, Ribeiro

Rozhodovali: Behun - Ježík

Martin Cintula, tréner Trnavy: „Išli sme do zápasu s malou dušičkou a mohli sme iba prekvapiť, Lučenec bol jasným favoritom. Chceli sme hrať zo zabezpečenej obrany a našimi silnými hráčmi súpera v protiútokoch. Rozhodla taktika, ale najmä to trnavské srdiečko, ktoré sme ukázali. Chalani bojovali na 110 percent."

Libor Ťažký, strelec dvoch gólov Trnavy: „Myslím si, že s dnešným výsledkom môžeme byť mimoriadne spokojní. Čakali sme náročného súpera a sme radi, že sa podarilo vyhrať. Sú to body, s ktorými málokto počítal a musíme byť radi. Včera by som bral aj bod, neveril by som, keby mi niekto povedal, že vyhráme."