Futbal, 6. liga: Za Zvončín strelil štyri góly Dolinaj, Dechtice porazili Cífer

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 22.10.2017, 18.26, Ján Král

Križovany začali vo Zvončíne dobre a v 15. minúte sa ujali vedenia gólom Hrnčiara. Vtedy zrejme ešte nikto netušil, že napokon odídu domov s nakladačkou 7:3. Už do polčasu bolo skóre 5:2, ktoré po zmene strán ešte narástlo. Štyrmi gólmi v dueli zahviezdil útočník Zvončína Patrik Dolinaj.

Marek Horúcka z Drahoviec (v modrom) sa v zápase so Zelenčom tešil z troch bodov. Foto: Miroslav Ledecký

Leopoldov mal zápas so Špačincami výborne rozohraný. Po góloch Piovarčiho a Tvrdého viedol 2:0, hostia navyše v závere prvého dejstva prišli o vylúčeného Sedláka. Špačince sa však nepoddali, Mrva v 57. minúte znížil a Hornák krátko na to vyrovnal na 2:2.

Krakovany sa ujali vedenia v Koplotovciach už v 5. minúte po góle Kališa. Po hodine hry pridal druhý presný zásah Gajarský a v 76. minúte pečatil víťazstvo 3:0 najlepší strelec tímu Šurin.

Drahovce rozhodli o svojom víťazstve nad Zelenčom v prvom polčase, keď v silnej desaťminútovke okolo polhodiny stretnutia strelili tri góly. Dvakrát napol sieť Vančo, raz Bihari. V 84. minúte ešte rozčeril vodu konflikt medzi Šimonovičom a Gabrišom, obaja menovaní videli červenú kartu.

Kanonier Babic poslal Červeník po polhodine hry do vedenia, Majcichov však dokázal ešte do prestávky odpovedať. Vekom ešte dorastenec Škultéty (17 rokov) strelil dva góly a domáci razom viedli. Svoje víťazstvo potvrdili Majcichovčania v samom závere, keď Hrčka z penalty upravil na 3:1.

Kanonier Siladíc Martin Laurinec hetrikom rozhodol o víťazstve svojho tímu nad Dolnou Krupou 3:2. Hostia korigovali z penalty Sucháňom a v samom závere Richardom Horváthom. Na vyrovnanie im už ale nezostal čas.

V šlágri kola medzi Voderadmi a Hornou Krupou čakali diváci na gól márne. V upršanom počasí sa zrodila remíza 0:0.

Dechtice si doma poradili s Cíferom 3:2. Na gól Hlavatoviča ešte odpovedal Timotej Tibenský, potom však zo štandardky skóroval Srdoš a v 72. minúte pridal poistku Marek Maška. A to ešte krátko predtým domáci Sliva nepremenil penaltu. V závere ešte korigoval Paštiak, ďalší zápis do štatistík ale už nepribudol.

6. LIGA – 12. KOLO:

Zvončín – Križovany 7:3 (5:2)

Góly: 17. Jankovič, 20., 45., 66. a 87. Dolinaj, 29. Brestovanský, 31. Zelenský – 15. Hrnčiar, 44. Baláž, 84. Barniak

ZVONČÍN: Honza – Kopčan, Glasa, Selnekovič, Bočko, Jankovič, Brestovanský, Zelenský, Dolinaj, Brečka, Riško (Zruban)

KRIŽOVANY: Bzdil – J. Šiška, Hermanský, Vrábel, Baláž, Hrnčiar, M. Táčovský, Barniak, Demovič, M. Šuran, Štefunko

Leopoldov – Špačince 2:2 (2:0)

Góly: 9. Piovarči, 28. L. Tvrdý – 57. T. Mrva, 61. Hornák

ČK: 42. Sedlák (Špačince)

LEOPOLDOV: Janega – Gatci, Kavuliak, Čeliga, Endrle, Piovarči, Pobjecký, Kočí, Švestka, Loskot, Tvrdý (Prosnan, Dom. Krajinčák)

ŠPAČINCE: Palšovič – Izakovič, Jánoš, Zemko, D. Chudý, A. Adámek, Pilíšek, Píš, Hornák, Sedlák, Mrva (Lukáč)

Koplotovce – Krakovany 0:3 (0:1)

Góly: 5. Kališ, 60. Gajarský, 76. Šurin

KOPLOTOVCE: Moravčík – M. Tvrdý, Škreňo, Farkaš, Volko, Tajber, Krajčo, Čulák, Daniš, Lackovič, Timona (Peťovský, Andelkovič, Hlavna, Masár)

KRAKOVANY: T. Holán – A. Holán, O. Holán, Kališ, Stolárik, I. Horváth, Urban, Netsch, Pčelár, Šurin, Gajarský (Pažík, Bukovčák)