Trnavskí siláci lámali na šampionáte v Prahe rekordy

ŠPORT - Silové športy | 24.10.2017, 09.00, Ján Král

Členovia Sport clubu Pohoda Trnava urobili svojmu mestu veľmi dobrú reklamu. Na majstrovstvách sveta v silovom trojboji, tlaku na lavičke a mŕtvom ťahu, ktorý sa v priebehu minulého týždňa uskutočnil v Prahe, získali medailové umiestnenia.

Trnavskí siláci lámali na šampionáte v Prahe rekordy

Členovia Sport clubu Pohoda Trnava. Zľava Boris Švirec, Jozef Belica a Rudolf Siska. Foto: archív rs

Podujatie organizovala federácia WUAP. Trnavu zastupovali v konkurencii 550 štartujúcich Jozef Gabrhel, Jozef Belica, Rudolf Siska a Boris Švirec.

Gabrhel získal v silovom trojboji vo váhovej kategórii do 75 kilogramov mužov od 60 do 64 rokov zlatú medailu, keď v drepe zaknihoval výkon 135 kg, na lavičke vytlačil 101 kilogramov a v mŕtvom ťahu zaznamenal 140 kg. V tlaku na lavičke zároveň vo svojej kategórii výkonom utvoril svetový rekord.

O svetový rekord sa postaral aj Rudolf Siska. V hmotnostnej kategórii do 82 kg mužov od 45 do 49 rokov vytlačil na lavičke 190 kg.

Svetový rekord Rudolfa Sisku:

Siska pochopiteľne získal aj zlatú medailu, ktorú si na konto pripísal aj Jozef Belica s výtlakom 165 kg. Ide o pretekára v kategórii do 110 kg, muži 60 – 64 rokov.

Boris Švirec skončil medzi borcami s váhou do 125 kg a vekovom rozpätí 50 – 54 rokov na treťom mieste, keď na lavičke vytlačil 190 kg.

„Boris prešiel znížením hmotnosti, stratil 15 kg, s čím súvisel pokles jeho výkonu. Napriek tomu to bolo veľmi solídne. Jozef Gabrhel zase zabojoval, napriek tomu, že ma zranený zadný stehenný sval a dokázal zlomiť svetový rekord. V ďalších dvoch disciplínach ho limitovali zdravotné problémy,“ zhodnotil Rudolf Siska.

„Osobne ma veľmi teší, že som dosiahol na pretekoch svoj životný výkon. Hranicu 190 kilogramov som ešte nepokoril. Takisto Jozef Belica si vytvoril svoj vlastný osobný rekord, ktorý prekonal po šiestich rokoch,“ dodal.