V dramatickom zápase s Nitrou získali volejbalistky iba bod

ŠPORT - Volejbal | 28.10.2017, 10.23, prispievatelia

V odloženom zápase 4. kola volejbalovej extraligy žien medzi Trnavou a Nitrou videli diváci v mestskej športovej hale v Trnave podľa predpokladov vyrovnaný volejbal.

V dramatickom zápase s Nitrou získali volejbalistky iba bod

Momentka zo zápasu. Foto: Peter Václavek

Obe družstvá chceli zvíťaziť, čo spôsobilo veľa chyb na oboch stranách. Domáce volejbalistky po prvom vyhratom sete, prehrali v nasledujúcich dvoch. Vo štvrtom sete zabojovali a vyrovnali na 2:2.

Všetky sety dramatického zápasu sa rozhodovali v koncovkách, vrátane najnapínavejšieho piateho.

Univerzitné družstvo Hit UCM Trnava, žiaľ, nevyužilo dva mečbaly v závere tajbrejku za stavu 14:13 ani 16:15, na druhej strane COP Nitra využila hneď prvý a tešila sa z dôležitého víťazstva.

V 7. a 8. kole čakajú Hit UCM Trnava súperi z Bratislavy. V stredu Slávia EU a v sobotu v domácom zápase BVK Bratislava.

Pavel Bernáth, hlavný tréner Hit UCM Trnava: „Dobre nehrala ani COP-ka ani my. Zápasu síce chýbala kvalita, ale nie bojovnosť. To že nehráme dobre je jedna vec, ale ak nám chyba odvaha vyhrať, keď si už vydrieme tu šancu, to už je horšie.“

Hit UCM Trnava - COP Nitra 2:3 (23,-20,-23,18,-17)

Zostava Hit UCM Trnava: Slezáková 15b., Režná 12, Behúnová 7, Doluda 22, Grulišová 8, Kočišová 6, libero: Gondeková (Pavlačková, Schvábová 1, Kostelanská)