Trnavskí futsalisti nestačili vonku na Banskú Bystricu

ŠPORT - Futsal | 28.10.2017, 11.51, prispievatelia

Bíli Andeli hrali celý druhý polčas power-play.

Bíli Andeli. Foto: Ivan Kopčáni

Trnavskí futsalisti vycestovali v tejto sezóne vôbec prvý raz na palubovku súpera, v piatom kole najvyššej futsalovej súťaže vyzvali Banskú Bystricu.

V ôsmej minúte však prehrávali Trnavčania už 0:2, keď na prvý gól Róberta Greška nadviazal po hrubej chybe andelov Michal Čief. Až v trinástej minúte sa k slovu dostali hostia a Libor Ťažký znížil na 1:2.

Keď sa tlak Trnavy stupňoval, opäť udreli domáci a polčas vyhrali 3:1, skóroval Ondrej Dobrota.

Od úvodu druhého polčasu hrali andeli presilovú hru bez brankára, ale domáci navýšili svoj náskok na 4:1, keď svoj druhý gól pridal Greško.

Až desať minút pred koncom zápasu znížil Andrej Adámek na 2:4, načo však opäť po štandardke reagovali domáci zvýšením na 5:2.

Posledný gól zápasu zaznamenal Andrej Adámek, keď v poslednej minúte dorazil nepremenenú penaltu Gumbíra.

Trnavčania prehrali 3:5 a v tabuľku im patrí štvrté miesto so ziskom deviatich bodov.

O týždeň bude v Mestskej športovej hale v Trnave veľký futsalový sviatok. Mnohonásobný majster Slovenska hrajúci najnovšie pod značkou Slovana Bratislava (bývalý Slovmatic) vyzve Bílich Andelov.

Zápas sa začína v piatok 3. novembra o 19.30.

Prvá slovenská liga vo futsale  – 5. kolo:

Banská Bystrica - Bíli Andeli - futsal 5:3 (3:1)

Góly: 6. a 23. Greško, 8. a 32. Čief, 17. Dobrota – 13. Ťažký, 30. a 40. A. Adámek

Diváci: 150

Banská Bystrica: Krejčí, Mráz, Konder, Vajda, Plško, Greško, Čief, Dobrota, Prokaj, Rafanides, Tužinský, Širka

Bíli Andeli: Jedlička, Alchus – A. Adámek, Németh, Humel, Ťažký, Krcho, Gumbír, Babják, Doka, Dzíbela, Koricina, Vašíček

Rozhodovali: Chudý - Botka

Michal Halenár, prezident trnavského klubu: „O našej prehre rozhodli individuálne chyby, ktoré sme chceli napraviť druhopolčasovou power-play, čo sa nám však nepodarilo. Súpera sme síce zatlačili do defenzívy, na prehre to však nič nezmenilo. Bolo vidno markantný rozdiel hry vonku a keď hráme na domácej palubovke hnaní divákmi. Na tom treba popracovať. Pozitítvne môžeme brať aspoň fakt, že za nepriaznivého stavu dostali šancu aj naši mladí juniori.“