Futbal, 6. liga: Horná Krupá remizovala so Zvončínom, v Špačinciach sa nedohralo

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 28.10.2017, 20.50, Ján Král

Hralo sa 13. kolo šiestej ligy.

Futbal, 6. liga: Horná Krupá remizovala so Zvončínom, v Špačinciach sa nedohralo

Útočník Dolnej Krupej Richard Sekera (v bielo-modrom) sa takto dostal v druhom polčase až za brankára Páleníka, ktorý vybehol mimo šestnástky, gól z toho ale napokon nebol, situáciu Voderadčania napokon vyriešili k svojej spokojnosti. Foto: Ján Král

Voderady začali v Dolnej Krupej aktívne, domáci ale išli do vedenia, keď sa uvoľnil Bohunický a napol sieť Páleníka.

Potom sa hralo medzi šestnástkami, až do druhého dejstva vstúpili náporom domáci, zatlačili súpera, paradoxne, Voderadom sa podarilo vyrovnať, keď po strele do brvna dorazil loptu do odkrytej siete Rosypál.

Domáci sa ďalej tlačili dopredu, v 86. minúte dosiahli hostia kuriózny gól, keď gólman Olšovský nastrelil Plavuchu a bolo 1:2. V samom závere napokon Dolnokrupčania vyrovnali na 2:2 Sekerom.

Dolná Krupá – Voderady 2:2 (1:0)

Góly: 5. Bohunický, 90. Sekera – 52. Rosypál, 86. Plavucha

DOL. KRUPÁ: Olšovský – Kvetan, Mat. Bachratý, Hrubý, Gažo, Gottwald, Sucháň, Blaho, Ištvanec, P. Bohunický, R. Sekera (Šaradín, Hrčka)

VODERADY: M. Páleník – Šoka, Fatranský, D. Tománek, Cibulka, P. Páleník, Gašparovič, Lacuška, Zelenský, Trog, Rosypál (Bachratý, Živický)

Cífer nad Leopoldovom dvakrát viedol, napokon však prehral doma 2:3. V druhom polčase totiž začal úradovať Ľuboš Švestka, ktorý najprv vyrovnal a v 87. minúte strhol víťazstvo na stranu hostí.

Cífer – Leopoldov 2:3 (2:1)

Góly: 5. Tim. Tibenský, 42. Fajkus – 10. Gatci, 59. a 87. Švestka

CÍFER: Jurík – Orlický, M. Mrva, Tom. Tibenský, Slabý, Krutý, Tim. Tibenský, Kupkovič, Fajkus, Gross, Paštiak (Gašpartovič, Kročka)

LEOPOLDOV: Janega – Gatci, Kavuliak, Čeliga, Endrle, Piovarči, Pobjecký, Švestka, Holan, Loskot, L. Tvrdý (Kočí, Dom. Krajinčák, Duš. Krajinčák)

Križovany už tradične vstúpili do zápasu s Dechticami dobre a ujali sa vedenia v 28. minúte. A potom tradične prišli problémy. Hostia do šesť minút otočili výsledok. Po zmene strán však Križovany zabrali, skúsený Baláž v 64. minúte vyrovnal a o tri minúty neskôr Hrnčiar strhol víťazstvo na stranu OŠK.

Križovany – Dechtice 3:2 (1:2)

Góly: 28. Štefák, 64. Baláž, 67. Hrnčiar – 31. Cmero, 34. Komadel

KRIŽOVANY: Bzdil – Štefák, J. Šiška, Vrábel, Ľ. Táčovský, Málik, Baláž, Hrnčiar, M. Táčovský, Červenka, M. Šuran (Demovič, Kapitán, Viselka)

DECHTICE: Kalaš – M. Maška, Jurkas, Sliva, Drgoň, Komadel, Krivánek, Hlavatovič, Kunka, Srdoš, Cmero (Kúdela, Pet. Maška, M. Manca)

Šláger kola medzi Hornou Krupou a Zvončínom gól nepriniesol. Družstvá sa rozišli po remíze 0:0.

Horná Krupá – Zvončín 0:0

HOR. KRUPÁ: Horný – Boledovič, Fodor, Bron, Holič, Heteš, Gašparík, Strečanský, Zaoral, Mikláš, Ivanič (Nižňan, Nemček, M. Šiška, Zázik)

ZVONČÍN: Honza – Kopčan, Glasa, Vandák, Bočko, Jankovič, Brestovanský, Zelenský, Brečka, Semanko, Riško (Dolinaj, Zruban)

V Červeníku začali padať góly až po zmene strán. V 47. minúte napol sieť Zavara Gábriš a domáci viedli. V 62. minúte pridal druhý gól kanonier Babic a ako sa neskôr ukázalo, bol to rozhodujúci moment. Hostia už totiž dokázali iba znížil na 2:1 Ďurišom.

Červeník – Zavar 2:1 (0:0)

Góly: 47. J. Gábriš, 62. Babic – 73. Ďuriš

ČERVENÍK: Janíček – M. Modrovič, Jarábek, Gábriš, A. Modrovič, P. Nemec, Stepanenko, Mihálik, R. Ješko, Štefunko, Babic (Kopúnek, Králič)

ZAVAR: Púchly – R. Šiška, P. Táčovský, Kardoš, Gonos, Tandlmayer, M. Krajčovič, Potisk, Jak. Vyskoč, Ďuriš, Beňo (Burčiar)

Juraj Horváth sa stal hrdinom Zelenča, v derby s Majcichovom strelil dva góly a rozhodol o triumfe svojho tímu 2:0. Hostia pritom veľmi dobre vstúpili do zápasu, mali prevahu i šance, skóre ale otváral spomínaný Horváth strelou z hranice šestnástky. Po zmene strán už sa Majcichov do gólových príležitostí nedostával a Horváth opäť z podobnej vzdialenosti stanovil konečný rezultát.

Zeleneč – Majcichov 2:0 (1:0)

Góly: 32. a 76. J. Horváth

ZELENEČ: Gottstein – Kocian, Bartovič, Klandúch, Bednárik, Hradský, Čapla, Trubač, J. Horváth, Pavelek, Levčík (D. Belko, Šmidovič, Tibenský)

MAJCICHOV: Miškovič – Scheip, M. Štrbo, Marek, Škultéty, Hoblík, Zajíček, Hrčka, Neštický, Valovič, Mikuláš (Holka, Bukovec)

Mário Bihari zariadil Drahovciam zisk troch bodov na ihrisku v Krakovanoch. Jeho gól bol jediným v dueli bývalých účastníkov piatej ligy, ktorí sa pred touto sezónou dobrovoľne prihlásili o súťaž nižšie.

Krakovany – Drahovce 0:1 (0:0)

Gól: 48. Bihari

KRAKOVANY: T. Holan – A. Holán, O. Holán, Kališ, Stolárik, Urban, Netsch, Pčelár, Pažík, Gajarský, Šurin (Andrísek)

DRAHOVCE: Paulovič – Šúst, Dusík, Horúcka, Vančo, Marušic, Bihari, Nádaský, Valla, Bednár, Potrok (Brezovský)

Koplotovce pricestovali do Špačiniec pre maródku v tíme len s ôsmimi hráčmi a tak aj vyzeral zápas. Domáci si schuti zastrieľali a v 65. minúte vyhrávali už päťgólovým rozdielom. Potom sa zranili Peťovský a Krajčo, čím klesol počet hráčov hostí pod povolený počet a rozhodca tak musel duel v 70. minúte predčasne ukončiť za stavu 5:0.

Špačince – Koplotovce 5:0 (3:0)

Góly: 12. T. Mrva, 39. Píš, 44. Jánoš, 48. Adámek, 65. D. Chudý

ŠPAČINCE: Palšovič – Zemko, Jánoš, Hrebenár, D. Chudý, Adámek, Pilíšek, Izakovič, Píš, Hornák, T. Mrva (Lukáč, J. Chudý)

KOPLOTOVCE: Moravčík – Andelkovič, Volko, Tajber, Krajčo, Timona, Peťovský, Pikna

Voľno: Siladice