Dvojgólový Schmidt vybojoval pre trnavských hokejistov bod proti Spišiakom

ŠPORT - Hokej | 2.11.2017, 07.00, prispievatelia

V samostatných nájazdoch mali viac šťastia hráči Spišskej Novej Vsi.

Ilustračné foto: archív TH

Trnavskí hokejisti prehrávali v prvej tretine proti Spišskej Novej Vsi od štvrtej minúty 0:1, ale Dávid Schmidt a Nino Szalay otočili svojimi gólmi stav na 2:1. Úvodná tretina napokon skončila nerozhodne, keď deväť sekúnd pred klaksónom vyrovnal hosťujúci Lištiak.

Druhá tretina patrila výsostne hosťom, po dvoch góloch z hokejok Uhríka a Bdžocha.

Trnavčania sa nevzdali, v tretej časti hry znížil Juraj Kamenický a Dávid Schmidt svojim druhým gólom vybojoval pre domácich remízu, čím poslal zápas do predĺženia. V tejto časti hry gól nepadol a v samostatných nájazdoch mali viac šťastia hostia.

Trnavčania prehrali 4:5 po samostatných nájazdoch a patrí im deviate miesto v tabuľke, iba dva body od ôsmeho miesta zaručujúceho play-off.

V piatok 3. novembra hrajú trnavskí hokejisti na ľade HK Bratislava, zápas sa začína o 18.30.

1. HOKEJOVÁ LIGA –15. KOLO

HK Gladiators Trnava – Spišská Nová Ves 4:5sn (2:2, 0:2, 2:0 – 0:1)
Góly: 8. a 57. Schmidt, 17. Szalay, 51. Kamenický – 4. Nagy, 20. Lištiak, 22. Uhrík,36. Bdžoch, víťazný sam. nájazd Findura

Strely: 44:33
Vylúčenia: 5:6
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0