Futbal, 6. liga: Špačince vyhrali v Drahovciach, Zeleneč zdolal Zavar

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 5.11.2017, 21.12, Ján Král

Zvončín zdolal Dolnú Krupú 2:0. Rozhodli o tom góly Dolinaja a Brečku. Zápas poznačil vietor, na oboch stranách bolo pomerne dosť nepresností, domáci však boli na rozdiel od hostí v koncovke efektívnejší. Dolnokrupčanom citeľne chýbali Gažo a Sucháň.

Futbal, 6. liga: Špačince vyhrali v Drahovciach, Zeleneč zdolal Zavar

Peter Hornák zo Špačiniec strelil v Drahovciach gól z penalty. Foto: Miroslav Ledecký

Siladice vyhrali nad Červeníkom 4:1 a prispeli tak k hodovej nálade v obci. Domáci nezačali podľa svojich predstáv, paradoxne, gólom Ertla išli do vedenia.

Červeník potom prevzal taktovku hry a Siladičania sa zlešpili až po zmene strán. Definitívne z nich opadla nervozita po góle Laurinca v 68. minúty.

Zakrátko pridal Ertl tretí presný zásah a bolo jasné, kto bude víťazom zápasu. Hostia síce korigovali Babicom, lenže posledné slovo mal Laurinec, ktorý z penalty stanovil konečný výsledok.

Koplotovce získali dôležité body v boji o záchranu. Na ihrisku Leopoldova dokázali otočiť nepriaznivý stav a vyhrali 2:1. Na gól Pobjeckého odpovedal Lackovič a v 84. minúte strhol víťazstvo pre hostí Hlavna.

Drahovce síce viedli nad Špačincami po góle Vanča z 13. minúty, potom ale začali strieľať góly hostia a po zásahoch Sedláka, Hornáka z penalty, Píša a Mrvu udali tón zápasu. Drahovčania v závere už len kozmeticky upravili na 2:4 Vallom.

Majcichov nad Krakovanmi od úvodu dominoval, už v 7. minúte pretavil snahu hráčov OFK do vedúceho gólu Hrčka, keď po rohovom kope hlavou otvoril skóre. Druhý gól si dali hostia po štvrťhodine hry sami, prihrával Hrčka a obranca Tanáč nechtiac poslal loptu do vlastnej siete. Majcichovčania mali v zápase aj ďalšie šance na gól, hostia napokon korigovali na 2:1, keď po centri z ľavej strany skóroval nepokrytý Pažík.

Horná Krupá naplnila v Dechticiach papierové predpoklady a vyhrala 2:0. V prvom polčase napol sieť domácich Gašparík, po zmene strán Daniš.

Zeleneč zdolal Zavar 1:0, jediný gól duelu strelil v 57. minúte Kocian.

Na gól čakali márne diváci v zápase Cífer – Križovany. Žiaden z hráčov sa do listiny strelcov nezapísal.