Spartak remizoval s Ružomberkom, andeli mali smolu v koncovke

ŠPORT - Futbal - Spartak | 5.11.2017, 19.30, Ján Král

Spartak Trnava odohral doma s Ružomberkom veľmi smolný zápas, napriek dobrému výkonu a množstvu útočných akcií napokon v City Arene iba remizoval s Liptákmi 1:1.

Spartak remizoval s Ružomberkom, andeli mali smolu v koncovke

Peter Maslo bráni spartakovca Vachtanga Čanturišviliho. Foto: spartak.sk

Trnavský krídelník Erik Jirka si pred zápasom prebral z rúk prezidenta Únie ligových klubov Ivana Kozáka a PR manažéra Spartaka Mareka Ondrejku ocenenie pre hráča mesiaca.

Duel začali lepšie hostia, už vo 4. minúte utiekol po pravej strane Daniel, prihrávkou do šestnástky vyzval ku skórovaniu nabiehajúcich spoluhráčov, loptu však dopravil do siete až z dorážky Haskič.

Odpoveď Trnavy prišla v 17. minúte. Po priamom kope sa lopta odrazila dozadu ku Kadlecovi, ten poslal center späť do šestnástky, na ktorý si nabehol Vlasko a netradične rybičkou vyrovnal.

O minútu už mohli Trnavčania vyhrávať. Vlasko vynikajúcou prihrávkou za obranu vysunul do šprintu Čanturišviliho, ten poslal prihrávku na päťku do tutovky Eghovi, jeho zakončenie však zmaril brankára Macík.

Andeli mali do prestávky aj ďalšie šance, odrazenú loptu z prvej poslal nad bránku Vlasko, po Čonkovom centri hlavičkoval nad Čanturišvili.

V závere prvého dejstva mali červeno-čierni po faule Peta Masla na Slobodu výhodu priameho kopu z hranice šestnástky, Čanturišvili však poslal „homerun“ na tribúnu.

Zverenci trénera El Maestra pokračovali v aktívnej hre aj po zmene strán. Hneď v úvode sa po vysunutí od Egha dostal do úniku Vlasko, no zamotal sa v kľučkách a nič z toho nebolo.

Potom preveril Macíka ranou z uhla Čanturišvili. Liptáci pohrozili po štandardke, signálom splietli trnavskú defenzívu, Ján Maslo však v rozhodujúcej chvíli zle trafil loptu.

V 59. minúte pre svalové zranenie odstúpil z ihriska Vlasko, nahradil ho Yilmaz a zakrátko mohol skorovať, keď sa po Kadlecovej prihrávke dostal do streleckej parkety, obrana Ružomberka mu ale zakončenie zblokovala na roh.

Trnavský tlak rástol. Jedovkou popálil Macíkove rukavice Jirka, gólman Ružomberka musel hasiť v 66. minúte na dvakrát. Naopak, s Čanturišviliho technickým pokusom o čosi neskôr nemal žiadny problém.

Potom sa nádherne uvoľnil Egho, Macík však znova zmaril jeho pokus, loptu tentoraz vyboxoval.

Ďalším, kto skúsil šťastie z radov trnavského tímu bol Yilmaz, Macík zasahoval opäť na dvakrát, no opäť vyšiel z mikrosúboja úspešne.

V 79. minúte po závare v šestnástke mal gól na kopačke Tóth, jeho ranu zo sedem metrov lenže obrana zblokovala.

Trnava mala obrovskú šancu aj pri poslednej akcii zápasu, po Brigantovom centri hlavičkoval Egho do žrde a Kadlec trafil odrazenú loptu tiež do konštrukcie bránky. Nasledoval už len záverečný hvizd rozhodcu.

Fortuna liga – 15. kolo:

Spartak Trnava – Ružomberok 1:1 (1:1)

Góly: 17. Vlasko – 4. Haskič

ŽK: Sloboda – Kostadinov, Macík

Rozhodovali: Glova – Vorel, Hrmo

Diváci: 4251

SPARTAK: Vantruba – Kadlec, Tóth, Godál, Čonka – Sloboda (73. Greššák), Pehlivan – Jirka (78. Brigant), Vlasko (59. Yilmaz), Čanturišvili – Egho. Tréner: El Maestro.

RUŽOMBEROK: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk (90. Menich) - Kružliak - Daniel, Qose, Kostadinov (85. Sapara), Gal Andrezly (82. Kupec) – Haskič. Tréner: N. Hrnčár.

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Aj napriek tomu, že sme vedeli, že ideme k lídrovi a dobre hrajúcemu mužstvu, našim cieľom bolo natiahnuť sériu šesť zápasov bez prehry. Podarilo sa to i vďaka dobrému vstupu do zápasu, gólu, defenzívnej práci mužstva. Odchádzame s bodom, sme spokojní.“

Nestor El Maestro (tréner Spartaka): „Gratulujem súperovi k bodu, s týmto jedným bodom sú podľa mňa spokojní. Budeme pokračovať v našej práci, pripravíme sa na dva veľké zápasy proti Slovanu a Žiline. Chcel by som byť vždy férový - dominovali sme celý zápas, Ružomberok bránil veľmi dobre, nemali sme až tak veľa vyložených šancí, veľa sme držali loptu a skúšali sme sa dostať do zakončenia. Tutovku sme mali v prvom polčase, potom v závere. Nemôžeme čakať, že vyhráme ako proti Nitre každý zápas.“