Stolný tenis: Kollár vybojoval pre Majcichov bronz, zlato ukoristil Zavarčan Púčik

ŠPORT - Ostatné športy | 9.11.2017, 14.38, prispievatelia

Druhý bodovací turnaj mládeže krajov Bratislava a Trnava v stolnom tenise v kategóriách mladšie žiactvo a dorast v sezóne 2017/2018 sa odohral v bratislavských Podunajských Biskupiciach.

Bronzový Richard Kollár. Foto: Róbert Kollár

Prvá novembrová nedeľa sa pri účasti štvorice Majcichovčanov niesla v bronzovom lesku pre TTC Majcichov.

Medzi dorastencami sa o bronzovú medailu zaslúžil Richard Kollár, ktorý o postup do finále prehral s neskorším víťazom Timotejom Púčikom zo Zavara.

Obsadil tak 3. miesto a v aktuálnej sezóne získal prvý cenný kov. V kategórii dorasteniek sa pri neúčasti Lucie Gašparíkovej z víťazstva radovala Nikoleta Liptáková z Bratislavy.

Medzi mladšími žiakmi tentokrát Filip Krajčovič medailu nezískal, keď vo štvrťfinále podľahol celkovému víťazovi Pavlovi Bilkovi zo Záhorskej Bystrice.

Medzi mladšími žiačkami zahrala lepšie Petronela Krajčovičová, ktorá postúpila zo základnej skupiny a v konkurencii oveľa starších dievčat obsadila 9. až 14. miesto.

Eme Dominovej (15. až 21. miesto) ušiel postup do vyraďovacích bojov len tesne. Celkovou víťazkou sa medzi mladšími žiačkami stala Hana Stankovičová zo Záhorskej Bystrice.