Futbal, 6. liga: Zeleneč vyhral nad Siladicami, Špačince si poradili s Majcichovom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.11.2017, 19.09, Ján Král

Bohunický strelil štyri góly, Sekera tri.

Futbal, 6. liga: Zeleneč vyhral nad Siladicami, Špačince si poradili s Majcichovom

Pavol Bohunický prehodil brankára Kalaša a zvýšil vedenie Dolnej Krupej. Foto: Ján Král

Dolná Krupá deklasovala Dechtice vysoko 7:1. Výsledok je absolútne zaslúžený, hoci jedným dychom treba dodať, že hostia nepôsobili tak tragicky, ako o tom hovorí výsledok. Na rozdiel od domácich však v koncovke neboli efektívny.

Dolná Krupá sa dostávala do gólových šancí pomerne jednoducho, Dechtičania dávala súperovi príliš veľký priestor a to využívala dvojica hrotov domácich.

Pavol Bohunický strelil štyri góly, jeden krajší ako druhý. Richard Sekera zaznamenal dva hlavou. Hostia sa v závere dostali aspoň k čestnému úspechu, keď loptu popri Vravúškovi umiestnil do siete Hlavatovič.

Horná Krupá opäť neinkasovala a po víťazstve 2:0 nad Cíferom sa dostala na čelo tabuľky o skóre pred Zvončín. Triumf nového lídra tabuľky zariadili gólmi Boledovič a striedajúci Ivanič.

Duel Križovian s Leopoldovom rozhodol jediný gól. V 70. minúte napol sieť hosťujúci Švestka a zabezpečil tri body pre svoj tím.

Voderady viedli v Červeníku od 25. minúty po góle Patrika Páleníka, domácim sa ale po zmene strán podarilo vyrovnať zásluhou Krajčoviča a tak sa zrodila remíza 1:1.

Futbalista Zelenča Juraj Horváth bol v dueli so Siladicami v prvom polčase na neudržanie. Svojím hetrikom položil základy víťazstva svojho tímu. Hostia to však nevzdali, už do polčasu korigoval Laurinec z penalty a po zmene strán Mesárošom a Trnovcom vyrovnali. Rozuzlenie prišlo v 89. minúte, keď si nešťastný vlastný gól strelil Igor Fančo, Zeleneč tak vyhrali 4:3.

V samom závere sa rozhodovalo aj v Krakovanoch. Zavaru vystrieľal tri body svojím druhým gólom v zápase Beňo. Domáci mali v tom čase o jedného muža na trávniku menej, Bukovčák totiž išiel v 88. minúte za druhý „žltý“ faul predčasne pod sprchy.

Tomáš Píš zo Špačiniec sa v týždni stal otcom a príchod potomka oslávil na ihrisku najlepšie ako vedel. Svoje mužstvo posadil v dueli s Majcichovom na koňa hetrikom za 44 minút. Po zmene strán sa strelecky pridali Mrva a Hornák, jednoznačný výsledok tak bol na svete. Pre Majcichov navyše znamená, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedostane do prvej štvorky po jeseni a tým pádom ani na halový turnaj ObFZ Trnava.

Drahovce zvíťazili na ihrisku Koplotoviec 4:1. Domáci si dali v úvode vlastný gól, ešte do prestávky zvýšil vedenie Drahovčanov Potrok a po zmene strán umocnil dvoma zásahmi Bihari. Za domácich sa zapísal do listiny strelcov len Daniš.

6. LIGA – 15. KOLO:

Dolná Krupá – Dechtice 7:1 (3:0)

Góly: 19., 30., 57. a 76. P. Bohunický, 21., 49. a 55. Sekera – 86. D. Hlavatovič

DOL. KRUPÁ: Vravúšek – Kvetan, Hrubý, Hrčka, Gažo, Gottwald, Sucháň, E. Horváth, Blaho, Sekera, P. Bohunický (Ištvanec, R. Horváth, A. Skýpala, Bartoš, R. Skýpala)

DECHTICE: Kalaš – D. Kúdela, Sliva, M. Maška, Komadel, Drgoň, Krivánek, Pav. Maška, Hlavatovič, Kunka, Cmero (Pet. Maška, Jurkas, Danko)

Križovany – Leopoldov 0:1 (0:0)

Gól: 70. Švestka

KRIŽOVANY : Bzdil – J. Šiška, Vrábel, Horský, Málik, Baláž, Hrnčiar, Táčovský, Barniak, Červenka, Šuran

LEOPOLDOV: Janega - Gatci, Čeliga, Kavuliak, Stanislav Piovarči , Pobjecký, Švestka, Loskot, Tvrdý, Dom. Krajinčák, Svitek (Kočí, Duš. Krajinčák, Prosnan)

Horná Krupá – Cífer 2:0 (1:0)

Góly: 44. J. Boledovič, 77. Ivanič

H. KRUPÁ: Horný - Heteš, Daniš, Holič, Strečanský, Zázik, Gašparík, Mikláš, Boledovič, Fodor, Nemček (Ivanič, Zaoral, Šiška)

CÍFER: Jurík - Orlický, Tom. Tibenský, Krutý, Mrva, Paštiak, Fajkus, Gašparovič, Grosman, Kupkovič, Roman (Slabý, Gross)

Červeník – Voderady 1:1 (0:1)

Góly: 62. Krajčovič – 25. P. Páleník

ČERVENÍK: Janíček - Marcel Modrovič, Jarábek, Gábriš, Andrej Modrovič, Nemec, Babic, Mihálik, R. Ješko, J. Boháčik, Krajčovič (Štefunko, Kopúnek)

VODERADY: Martin Páleník - Fatranský, Tománek, Patrik Páleník, Gašparovič, Lacuška, Zelenský, Trog, Rosypál, Brestovanský, Kondákor (Plavucha, L. Bachratý)

Stredopoliara Voderád Filipa Zelenského (v žltom) bráni obranca Červeníka Marcel Modrovič. Foto: Miroslav Ledecký

Zeleneč – Siladice 4:3 (3:1)

Góly: 5., 19. a 41. J. Horváth, 89. vlastný – 33. Laurinec (pen), 63. Mesároš, 72. Trnovec

ZELENEČ: Gottstein - Bartovič, Kocian, Klandúch, Bednárik, Horváth, Maron, Trubač, Pavelek, D. Belko, Nemček (Bilčík, Šmidovič)

SILADICE: Lančarič - Trnovec, Rau, Sekereš, Horváth, Igor Fančo , Mesároš, Laurinec, Ertl, Varga, Fančo (Beránek, Richnák)

Krakovany – Zavar 2:3 (1:1)

Góly: 16. Šurin, 87. Stolárik – 3. a 89. Beňo, 72. Ďuriš

ČK: 88. Bukovčák (Krakovany)

KRAKOVANY: Sedlák - Bukovčák, Tanáč, Kališ, Stolárik, Holán, Urban, Netsch, Horváth, Šurin, Andrísek (Pčelár, A. Holán)

ZAVAR: Púchly - Šiška, Táčovský, Gonos, Vignjević, Kardoš, Matej Psota , Oláh, Vyskoč, Beňo, Ďuriš (Tandlmayer, Potisk, Krajčovič)

Špačince – Majcichov 5:0 (3:0)

Góly: 8., 38. a 44. Píš (tretí z penalty), 67. T. Mrva, 76. Hornák

ŠPAČINCE: Palšovič - Izakovič, Zemko, Jánoš, Chudý, Adámek, Pilíšek, Píš, Hornák, Sedlák, Mrva (Lukáč, Novanský, Hrdlovič)

MAJCICHOV: Miškovič - Scheip, Holka, Štrbo, Tomáš Marek , Škultéty, Hoblík, Zajíček, Hrčka, Neštický, Valovič (Prochádzka)