Trnavské volejbalistky sa dočkali, vyhrali prvýkrát v aktuálnej extraligovej sezóne

ŠPORT - Volejbal | 13.11.2017, 12.06, prispievatelia

V zápase 9. kola extraligy na pôde nováčika VK Nové Mesto nad Váhom vyhrali hráčky Hit UCM Trnava 3:2.

Trnavské volejbalistky sa dočkali, vyhrali prvýkrát v aktuálnej extraligovej sezóne

Ilustračné foto: archív Hit UCM

Viac ako 200 divákov vytvorilo vyrovnanému zápasu výbornú atmosféru. V prvom sete dominovali hráčky Hit UCM Trnava a do technického oddychové času sa išlo za stavu 5:12 pre Trnavčanky.

Tie jasne dominovali do konca 1. setu a vyhrali ho 25:17. Od druhého setu prebrali iniciatívu domáce hráčky, keď viedli v druhom sete 17:11 a nakoniec ho dotiahli do úspešného konca a vyhrali v ňom 25:21.

Tretí set bol v jasnej réžii domáceho družstva, až do stavu 18:7, keď hráčky z Trnavy pozbierali všetky sily a dotiahli stav na 23:22. Novomešťanky si však nenechali zobrať náskok a vyhrali vo štvrtom sete 25:22.

Vo štvrtom začali opäť lepšie domáce hráčky, ale vydržalo im to iba do technického oddychového času. Od tohto momentu dominovali na ihrisku hráčky Trnavy a zvíťazili v ňom 3:2 na sety, pripísali si tak prvé víťazstvo v tejto sezóne.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Dnes sme si vybojovali a doslova vydreli víťazstvo v ťažkom, ale korektnom volejbalovom prostredí. Chválim celé družstvo za to, že keď to nešlo a vyzeralo to všelijako, tak sme sa nevzdali a cez krv sme to nakoniec otočili."

VK Nové Mesto nad Váhom - Hit UCM Trnava 2:3 (-17, 21, 22, -20, -10)

Rozhodovali: Čunočka a Tiršel, 200 divákov.

N. Mesto n. Váhom: Magyarová 11, Balberčáková 7, Rešutíková 5, Blizmanová 9, Ráchelová 10, Chárová 9, libero Vojtechová (Benková 1, Melicherová 0, Tokošová 0, Turčíková 0, Šaturová 0). Trénerka: L. Šujanová.

Trnava: Slezáková 5, Grulišová 6, Kočišová 6, Doluda 21, Režná 8, Behúnová 8, liberá Gondeková a Duchoňová (Lukáčová 0, Melišová 7, Vasková 1). Tréner: P. Bernáth.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Lesia Slezáková (Trnava)