Utorok 21. 11., meniny má Elvíra, zajtra Cecília.Význam mien.

Trnavskí plavci vyhrali domácu ligu družstiev, Halas zlomil slovenský rekord

Vydané 13.11.2017 o 15.32, prispievatelia

pošli na vybrali.sme.sk

Plavci STU Trnava sa v dňoch 3.–5.11. 2017 zúčastnili na medzinárodných plaveckých pretekoch X-Bionic Sphere Slovakia Swimming Cup, ktoré boli zároveň šiestym kolom Slovenského pohára družstiev v plávaní.

Adam Halas. Foto: archív PK STU Trnava

VAM Security

V silnej konkurencii 270 plavcov z 37 plaveckých klubov plávali trnavskí plavci vynikajúco a zaplávali svoje najlepšie osobné časy.

Najlepšie umiestnenie sa podarilo zaplávať seniorskému reprezentantovi SR Adamovi Halasovi (ŠG J. Herdu), ktorý zvíťazil v disciplínach 50 metrov motýlik a 100 metrov polohové preteky, naviac v oboch disciplínach v novom slovenskom seniorskom rekorde!

Výborné výkony zaplávala juniorská reprezentantka Miroslava Záborská (ŠG J. Herdu), ktorá zvíťazila v disciplínach 100 a 200 metrov prsia v nových osobných rekordoch.

Na stupne víťazov sa po výborných výkonoch prebojovali aj Barbara Bartovičová v disciplíne 200 metrov znak (3. miesto), Adam Pilek v disciplíne 200 metrov motýlik (3. miesto) a juniorská reprezentantka SR Barbora Tomanová (ŠG J. Herdu) v disciplínach 50 metrov znak (2. miesto) a 100 metrov znak (3. miesto).

Na týchto pretekoch sa ukončilo kvalifikačné obdobie na Majstrovstvá Európy v krátkom bazéne a je potešiteľné, že plavecký klub STU Trnava bude mať opäť zastúpenie a dokonca viacnásobné, keďže sa kvalifikovali Adam Halas, Barbora Tomanová a Miroslava Záborská.

Mimoriadne kvalitné výkony zaplával na týchto pretekoch František Jablčník (ŠG J. Herdu), ktorý napriek žiackemu veku obsadil medzi mužmi druhé a tretie miesto v disciplínach 800 a 1500 metrov voľný spôsob a v oboch disciplínach naviac vytvoril slovenský rekord 14 ročných žiakov.

Výborne sa darilo aj ďalšej žiačke Nine Vadovičovej (ŠG J. Herdu), ktorá v disciplíne 100 metrov prsia obsadila tretie miesto a v disciplíne 50 metrov prsia zaplávala slovenský rekord 14 ročných žiačok.

Plavci STU Trnava teda v šesťkolovej celoročnej súťaži Slovenského pohára družstiev zvíťazili, čo sa im v 49-ročnej histórii klubu ešte nikdy nepodarilo!

Trnavské plavecké talenty. Foto: archív PK STU Trnava

Na takomto fantastickom úspechu sa pochopiteľne okrem spomenutých medailistov a rekordérov podieľali svojimi výkonmi aj ďalší trnavskí plavci: Dominika Glozmeková, Patrik Kudla, Tatiana Potocká, Jakub Husár, Adam Hlavatý, Tomáš Niedl, Ondrej Machovič, Natália Macková, Šimon Páleník, Barbora Lengyelová a Matej Daniš.

V rovnakom čase sa v Spišskej Novej Vsi konali najdôležitejšie plavecké preteky pre 9 – 10 ročných plavcov Memoriál Jozefa Baláža, na ktorých štartovalo 177 plavcov z 24  klubov z celého Slovenska.

Za STU Trnava štartovalo 10 najmladších plaveckých nádejí. Najviac sa darilo Júlii Mečiarovej, ktorá získala 3 zlaté, 3 strieborné a 2 bronzové medaily.

Prísľubom do budúcnosti sú aj výkony ďalších plavcov STU Trnava, ktorí sa napriek veľkým zlepšeniam nedostali na stupne víťazov a pridali štvrté miesta: Richard Lengyel, Jasmína Šimurdová a Adela Valášková.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerov Ladislava Hlavatého a Ingrid Remišovej 8 medailí (3 - 3 - 2).