Trnavskí futsalisti v dramatickom zápase porazili Nové Zámky

ŠPORT - Futsal | 17.11.2017, 10.32, prispievatelia

Pre Trnavčanov to bola tohtoročná rozlúčka s domácou palubovkou.

Trnavskí futsalisti v dramatickom zápase porazili Nové Zámky

Nástup oboch mužstiev pred zápasom.

Do Mestskej športovej haly v Trnave prišili v ôsmom kole futsalovej extraligy hráči Nových Zámkov a od ôsmej minúty prehrávali po strele Michala Németha 0:1.

O tri minúty však bolo vyrovnané, keď sa brankár hostí Gašparovič vybral rozohrávať až na stred palubovky, našiel nebráneného Dudáša, ktorý sa mrštne otočil a prekonal gólmana Alchusa v trnavskej bráne.

Do kabín išli napokon s dvojgólovým náskokom domáci, keď druhý gól andelov strelil po Dokovej jedovke hlavou Dušan Dzíbela a tretí pridal Andrej Adámek po ukážkovom vysunutí z vlastnej polovice.

Po zmene strán odolávali Trnavčania hre hostí bez brankára a navyše im vyšiel protiútok Krcha s Adámkom, keď druhý menovaný pridal desať minút pred koncom štvrtý presný zásah.

Až následne vyšla hosťom hra v presile a Letko pohodlne zasunul loptu do prázdnej brány po skvelej prihrávke od Dudáša.

Na rozdiel jediného gólu potom znížil Novozámčan Oršolík, keď nikým nebránený prekonal prudkou strelou Alchusa.

Vyrovnanie prišlo po šiestom domácom faule a premenenej penalte Dudáša.

Trnavčanom sa však prakticky po rozohrávke podarila rýchla akcia po ľavej strane a Michal Németh svojim druhým gólom napokon rozhodol o výhre Trnavy v pomere 5:4.

Nič na tom nezmenila ani ďalšia hra bez brankára v podaní hostí. Zverenci Martina Cintulu sa tak s domácim prostredím v roku 2017 rozlúčili výhrou.

Bílím Andelom patrí piate miesto v tabuľke prvej ligy, najbližší zápas odohrajú 2. decembra v Žiline.

Prvá slovenská liga vo futsale  – 8. kolo:

Bíli Andeli – futsal – Nové Zámky 5:4 (3:1)

Góly: 8. a 37. Németh, 14. Dzíbela, 15. a 30. A. Adámek – 11. a 37. Dudáš (druhý z pen), 34. Letko, 36. Oršolík

Diváci: 324

Bíli Andeli: Alchus, Putera – A. Adámek, Németh, Ťažký, Doka, Dobiš, Holka, Krcho, Dzíbela, Humel, Juhás, Brestovanský, Kukučka

Nové Zámky: Gašparovič, Sládeček – Dudáš, Gál, Horáček, Kosztolányi, Letko, Máté, Oršolík, Piskla, Vašek

Rozhodovali: Havrila, Kopec

Martin Cintula, tréner domácich: „Taký klasický hore – dole zápas, v prvom polčase sme boli lepší. Po polčase sme mali náskok dvoch gólov, snažili sme sa o zvýraznenie rozdielu na tri góly. Dostali sme dva lacné góly z powerplay, ktorú sme nebránili dobre. Treba si k tomu niečo na tréningu povedať. Našťastie sme dali piaty gól prakticky po rozohrávke a ten bol aj víťazný.“

Andrej Adámek, autor dvoch gólov: „Nečakal nás ľahký súper, chceli sme sa odpútať od prenasledovateľov v tabuľke a som rád, že sa nám to napokon podarilo aj keď sme sa na to nadreli.“