Futbal, 6. liga: Zavar remizoval so Špačincami, Voderady vyhrali v Zelenči

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 19.11.2017, 18.28, Ján Král

Horná Krupá zavŕšila vynikajúcu svoju jeseň víťazstvom v Križovanoch 3:0 a stala sa jesenným majstrom 6. ligy.

Futbal, 6. liga: Zavar remizoval so Špačincami, Voderady vyhrali v Zelenči

Útočník Zvončína Patrik Dolinaj (vľavo) strelil Červeníku hetrik. Takto sa tešil z víťazného gólu. Foto: Ján Král

Hostia boli v zápase lepším mužstvom a zaslúžene vyhrali. O góly sa postarali Fodor, Ivanič a Zaoral. Horná Krupá má 37 bodov a skóre 45:3, v štrnástich zo šestnástich zápasoch neinkasovala. Jej sieť dokázali rozvlniť iba Špačince a paradoxne posledné Koplotovce.

Len o skóre zaostáva za lídrom súťaže Zvončín. V záverečnom zápase zdolal Červeník 3:2. V 63. minúte dal Dolinaj svoj druhý gól v zápase a vyzeralo to, že si Zvončín víťazstvo postráži. Potom však korigoval Gábriš a v 76. minúte po faule Semanka premenil nariadenú penaltu Babic.

Keď už to vyzeralo na deľbu bodov, v 88. minúte kopal priamy kop z 20 metrov Semanko, brankárovi Janíčkovi lopta vypadla a Dolinaj pohotovou dorážkou uzavrel svoj hetrik.

Krakovany prišli do Siladíc nabudené, v prvom polčase mali viac z hry, napriek tomu inkasovali z kopačky Adama Horvátha. Už o dve minúty ale vyrovnal Šimon Horváth.

Po zmene strán začali dominovať domáci, dostali sa do dvojgólového vedenia, hosťom ale vykresal nádej na remízu kontaktným gólom Andrísek. V samom závere vykopávali Siladičania loptu z bránkovej čiary, víťazstvo 3:2 však už udržali.

V Leopoldove sa všetko podstatné udialo za prvých šesť minút. Domácich poslal v dueli s Drahovcami do vedenia z penalty Švestka, o minútu na to dal Gatci druhý gól. V zostávajúcom čase už ďalší gól nepadol a tak si Leopoldov pripísal tri body za výhru 2:0.

V Majcichove sa nehralo, Koplotovce na zápas ani nevycestovali pre nízky počet hráčov. Majcichovčania tak získali tri body za kontumačné víťazstvo 3:0 bez boja.

Cífer v prvom polčase Dolnú Krupú prevýšil, strelil dva góly a urobil si výbornú východiskovú pozíciu do druhého dejstva. Tam už sa strelecky pripomenuli aj hostia, keď Sekerom dvakrát skórovali. Do siete však trafil druhýkrát v dueli aj Gašparovič a vydoloval pre domácich tri body.

Špačince išli v Zavare do vedenia po góle Izakoviča z 26. minúty, keď po centri z ľavej strany nechala domáca obrana strelcovi priveľa priestoru a ten ranou k tyči otvoril skóre.

V prvom dejstve mali obe mužstvá viacero šancí, tyč zvonila na oboch bránkach, Špačince nevyužili nájazd Píša, pri ktorom podržal spoluhráčov brankár Púchly.

V druhom dejstve mali výraznú prevahu Zavarčania, z množstva šancí však dokázali vydolovať iba vyrovnávajúci gól. V 57. minúte po centre Oláha z ľavej strany trafil pod brvno Šiška.

Remízu v zápase Zavara využili Voderady, ktoré zvíťazili v Zelenči 4:1 a vyšvihli sa na štvrté miesto v tabuľke znamenajúce účasť na zimnom halovom turnaji Oblastného futbalového zväzu Trnava.

Voderadčanov poslal do vedenia Páleník. Druhý gól pridal Zelenský, keď obstrelil brankára Gottsteina. Voderady v prvom polčase mali prevahu a mohli pridať i ďalšie góly, no akcie nedoviedli od úspešného konca.

Zeleneč po zmene strán zvýšil úsilie, prevzal taktovku hry a Maronom dosiahol kontaktný gól. Potom sa však vrátili do zápasu v pôvodnej fazóne hostia, Brestovanský strelou z diaľky k tyči zvýšil ich vedenie a výsledok podčiarkol z priameho kopu Tománek.

6. LIGA – 16. KOLO:

Križovany – Horná Krupá 0:3 (0:1)

Góly: 27. Fodor, 70. Ivanič, 80. Zaoral

KRIŽOVANY: Bzdil – M. Šuran, Červenka, J. Šiška, Vrábel, Horský, M. Táčovský, Barniak, Málik, Baláž, Hrnčiar (Demovič, Ľ. Táčovský, Viselka)

HOR. KRUPÁ: Horný – Boledovič, Mikláš, Zázik, Fodor, Holič, Heteš, Strečanský, Gašparík, Zaoral, Mich. Šiška (Ivanič, Pinček, J. Hrčka)

Zvončín – Červeník 3:2 (1:0)

Góly: 44., 63. a 88. Dolinaj – 67. Gábriš, 76. Babic (pen)

ZVONČÍN: Honza – Glasa, Vandák, Semanko, Riško, Bočko, Zelenský, T. Jankovič, Brečka, Brestovanský, Dolinaj (Selnekovič, Backa)

ČERVENÍK: Janíček – Kopúnek, M. Modrovič, Jarábek, A. Modrovič, Mihálik, R. Ješko, Štefunko, Babic, B. Krajčovič (P. Nemec, D. Boháčik)

Michal Babic (v modrom č.12) premieňa penaltu, Červeníku však napokon tento gól nestačil ani na bod. Foto: Ján Král

Siladice – Krakovany 3:2 (1:1)

Góly: 24. A. Horváth 60. O. Sekereš, 73. Laurinec – 26. Šurin, 75. Andrísek

SILADICE: M. Lančarič – L. Trnovec, Rau, O. Sekereš, A. Horváth, Beránek, B. Fančo, Varga, Ertl, Mesároš, Laurinec (Maťaš, Bališ, Gábor)

KRAKOVANY: Sedlák – O. Holán, Urban, Netsch, I. Horváth, Gajarský, A. Holán, Kališ, Andrísek, Stolárik, Šurin (Pčelár, Pavlovič)

Cífer – Dolná Krupá 3:2 (2:0)

Góly: 6. Grosman, 33. a 69. Gašparovič – 47. a 80. Sekera

CÍFER: Jurík – Orlický, Tom. Tibenský, Mat. Mrva, Gašparovič, Paštiak, Gašparovič, Grosman, Kurpkovič, Roman, Gross, Slabý (Leffler)

DOL. KRUPÁ: Olšovský – Hrubý, Fiba, Gažo, A. Skýpala, Kvetan, Hrčka, Sucháň, Blaho, Sekera, Bohunický (Ištvanec, R. Horváth)