Spartak v derby neuspel, na Slovane prehral po góle Hološka

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.11.2017, 16.16, Ján Král

Spartak prišiel o sériu bez prehry, na bratislavskom Slovane prehral 0:1, o výsledku rozhodol Hološko.

Spartak v derby neuspel, na Slovane prehral po góle Hološka

Trnavčania začali na Pasienkoch opatrne, bránili vlastnú polovičku, v 14. minúte ale Kadlec na zadnej žrdi nepokryl Hološka, ktorý po Marešovom centri koníčkom prekonal zaskočeného Vantrubu. Spartakovci po tomto momente začali byť odvážnejší aj smerom dopredu. V 20. minúte vystrašil Greifa z priameho kopu z 25 metrov Vlasko.

Hra sa potom odvíjala najmä medzi šestnástkami, až v 39. ninúte dostal loptu do behu za obranu Jirka, obrana ho vytlačila do uhla, trnavský krídelník však stihol ale ešte prudko, no nepresne vystreliť.

Na opačnej strane musel zasiahnuť pri technickej strele Holmana spoza pokutového územia trnavský brankár Vantruba.

V závere prvého dejstva mali andeli obrovskú šancu. Čanturišviliho pokus spoza Sekuliča Greif vyrazil len pred Vlaska, ten pohotovo dorážal, no gólman Slovana ešte pohotovejším zákrokom stihol zmariť aj jeho zakončenie.

Po zmene strán Trnava zvýšila aktivitu, do vyložených šancí sa ale andeli nedostávali. V 56. minúte pálil z dobrej pozície Čanturišvili, lenže trafil len do Vlaska.

Bojovnosť hráčom uprieť nemožno, v hre ale bolo veľa nepresností. Slovan mohol druhýkrát udrieť Oršulom, jeho strelu však vyhlavičkoval z prázdnej bránky Godál.

V závere vrhli červeno-čierni všetky sily do útoku, Eghovu strelu z diaľky Greif chytil, neskôr pri voleji netrafil dobre loptu Yilmaz.

Naopak, v závere sa do otvorenej trnavskej obrany dostali striedajúci Vittek aj Schet, skóre sa už nezmenilo.