Trnavské volejbalistky sa po druhej výhre posunuli v tabuľke o dve priečky

ŠPORT - Volejbal | 20.11.2017, 08.40, prispievatelia

Hit UCM Trnava malo za sebou neúspešný zápas v Kežmarku, keď hladko prehralo v piatok 0:3. V 11. kole extraligy žien privítalo v nedeľu nováčika zo Spišskej Novej Vsi.

Trnavské volejbalistky sa po druhej výhre posunuli v tabuľke o dve priečky

Momentka zo zápasu. Foto: Peter Václavek

V zápase družstiev zo spodnej časti tabuľky vstúpili do zápasu lepšie domáce, keď v úvode prvého setu boli lepšie v obrane na sieti. V závere setu sa však chytili aj hosťky a dobrou obranou v poli dokázali získať i prvý setbal.

Trnavčanky sa však nezľakli, otočili a išli do vedenia 1:0. V druhom sete už domáce volejbalistky povzbudzované fanúšikmi ovládli hru a hladko zvíťazili.

Keď sa zdalo, že hostia zápas vzdali, niekoľko nevynútených chýb domácich dostalo hráčky Spišskej Novej Vsi do zápasu a sériou 7 bodov otočili tretí set.

V štvrtom však drámu Hit UCM Trnava nedopustilo a zaslúžene zvíťazilo za 3 body. Dôležitým víťazstvom sa tak zverenkyne hlavného trénera Pavla Bernátha dostali na 8 miesto.

O týždeň v sobotu 25. novembra privíta Hit UCM v Mestskej športovej hale v Trnave o 18.00 hod. družstvo VK Eperia Prešov.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Zvláštny zápas, ktorému chvíľami chýbalo tempo. Dobre sme blokovali a ustáli sme ho na prihrávke, čo bolo kľúčové. Pre nás nesmierne dôležité a cenné viťazstvo. Ešte 6."

Darya Doluda, univerzálka Trnavy: "Konečne prvé domáce víťazstvo!! Tešíme sa a ideme si po ďalšie."

Hit UCM Trnava - BK97 Stova Spišská Nová Ves 3:1 (24, 16, -23, 18)

Rozhodovali: Královič a Heitlinger, 80 divákov.

Trnava: Kočišová 8, Behúnová 10, Režná 13, Vasková 10, Doluda 15, Grulišová 14, libero Slezáková (Gondeková 0, Schvábová 1, Melišová 0). Tréner: P. Bernáth.

Sp. Nová Ves: Zaťková 6, Nováková 4, Olejníková 9, Thaka 14, Auramchyk 4, Kubičárová 7, libero Želonková (Vikartovská 10, Dulíková 1). Tréner: R. Žigraj.

Najlepšia hráčka: Lenka Režná (Hit UCM Trnava)