Po nakladačke v Michalovciach zložili gladiátori reparát proti Považskej Bystrici

ŠPORT - Hokej | 25.11.2017, 09.43, prispievatelia

Trnavčania odohrali v troch dňoch dva diametrálne odlišné duely.

Po nakladačke v Michalovciach zložili gladiátori reparát proti Považskej Bystrici

Trnavskí hokejisti si v stredajšom zápase vo Vranove nad Topľou zmerali sily s Michalovcami a domov sa vracali s desaťgólovým výpraskom.

Prvú tretinu ešte držali s domácimi krok a Burzík gólom vyrovnával na 1:1, ale po góle Mašlonku aj tak úvodná časť patrila Michalovciam. V druhej a tretej časti už dominoval súper Trnavy a v každej tretine strelil po štyri góly.

Gól Trnavčana Buriana iba kozmeticky upravil výsledok na 10:2.

Diametrálne odlišný zápas odohrali gladiátori o dva dni neskôr na domácom ľade proti Považskej Bystrici.

Úvod zápasu vyšiel Trnave na výbornú, po polminúte skóroval Schmidt a hoci hostia vyrovnali Ligasom, góly Hrbáčika a Košeckého znamenali vedenie  o dva presné zásahy po prvom odchode do šatní.

V polovici zápasu pridal gól Poláček a o výhre Trnavy bolo vlastne rozhodnuté.

Posledný trnavský gól strelil opäť Hrbáčik a nič na bodoch pre domácich nezmenil ani zásah Jakuba Cígera päť minút pred koncom. Trnavčania vyhrali 5:2 a čiastočne tak napravili debakel zo stredy.

V stredu 29. novembra hrajú trnavskí hokejisti v Spišskej Novej Vsi.

1. HOKEJOVÁ LIGA –22. KOLO

Michalovce - HK Gladiators Trnava 10:2 (2:1, 4:0, 4:1)
Góly: 3. a 35. Poliaček, 15. a 45. Mašlonka, 25. a 33. Halás, 31. Rusina, 46. Linet, 48. Brezniak, 53. Hamráček – 13. Burzík, 57. Burian

Strely: 58:26
Vylúčenia: 4:5
Presilovky: 2:1

Diváci: 180

Rozhodovali: Korba – Homola, Riš

Michalovce: Dzúr – Valečko, Hančák, Kolba, Dolgoš, Cvengroš, Rusina – Solomonchak, Linet, Hamráček – Halász, Piatak, Mašlonka – Poliaček, Balko, Kabáč – Brezniak, Toma, Fajčák

Trnava: Gibl – Burzík, Mihalko, Burian, Poldruhák, Brzák, Kormúth – Szalay, Valent, Róth – Mrava, Hrbáčik, Kamenický – Ftáčnik, Andrisík, Ševčík – Lukačovič, Baránek, Mikeš

1. HOKEJOVÁ LIGA –23. KOLO

HK Gladiators Trnava – Považská Bystrica 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Góly: 1. Schmidt, 11. a 49. Hrbáčik, 20. Košecký, 31. Poláček – 7. Ligas, 56. J. Cíger

Strely: 41:43
Vylúčenia: 4:4
Presilovky: 1:0