Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Sobota 24. 2., meniny má Matej, zajtra Frederik(a).Význam mien.

Vladimír Hracho hovoril o telefonáte s Kováčikom, kritikoch aj o možnej podpore Gádošiho

Vydané 30.11.2017 o 07.00, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Vladimír Hracho pokračuje vo funkcii predsedu Oblastného futbalového zväzu Trnava. Na konferencii Oblastného futbalového zväzu Trnava dostal jednohlasnú podporu všetkých kandidátov. Dokonca vo voľbách nemal súpera. Aj to vypovedá o tom, že s jeho prácou vládne v kluboch prevažne spokojnosť.

Vladimír Hracho hovoril o telefonáte s Kováčikom, kritikoch aj o možnej podpore Gádošiho

Vladimír Hracho (vpravo) čítal na konferenciu aj svoju správu predsedu za funkčné obdobie. Vľavo Ján Franek, ktorý sa rozhodol už do funkcií vo futbalovej oblasti nekandidovať. Foto (4x): Ján Král


reklama

 

Prvý rozsiahlejší rozhovor po zvolení venoval šéf trnavskej futbalovej oblasti pre trnavskyhlas.sk

 

 

Krátko po skončení konferencie vám volal prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik. O čom ste hovorili?

- Gratuloval mi. Teší sa na spoluprácu, to isté som povedal ja. V najbližšom možnom čase sa stretneme a porozprávame o chode ObFZ Trnava v spolupráci so SFZ.

Victory TIP in

reklama

 

Konferencia prijala dve odporúčania pre výkonný výbor. Mal by ich výkonný výbor prijať? Prvý sa týkal zverejňovania zápisníc aj s hlasovaním jednotlivých členov zo zasadnutí výkonného výboru.

- Na úrovni Západoslovenského futbalového zväzu bol tento návrh už dávnejšie schválený, nemám s ním problém ani v oblasti. Nevidím v tom problém.

 

Druhý návrh mal Jozef Krilek z Leopoldova, ktorý hovoril o prehodnotení pokutovania klubov pri troch kontumáciách mládežníckych družstiev.

- To je beh na dlhé trate. Razím filozofiu, že súčasná filozofia je dobrá. Nebránim sa iným názorom, ale návrh musí byť jasne formulovaný, aby bol v prerokovateľnom stave. Treba to dať na papier k rokovaniu, aby bolo ku konkrétnej veci konkrétne vyjadrenie. Výkonný výbor sa však podnetmi určite bude zaoberať.

 

V ekonomickej správe sa hovorilo o príjmoch a výdavkoch ObFZ Trnava. Dotácie zo Západoslovenského a Slovenského futbalového zväzu dostal ObFZ Trnava vo výške približne 6-tisíc eur. Bolo to nepomerne menej, ako je napr. štartovné, nehovoriac o pokutách, ktoré siahajú nad 23-tisíc eur. Nie ste sklamaní z týchto čísiel? Vidíte šancu na zvýšenie týchto dotácií?

- Samozrejme, keby sme išli do okolitých štátov a pýtali sa, kto a aké financie dostáva v rámci dotácií „zhora“, aj v oblastných štruktúrach by sme asi s úžasom pozerali... Snažíme sa pre oblasť získať súkromných sponzorov, čo sa nám zatiaľ darí. Každú súťaž dotuje súkromná firma. Vieme si vďaka tomu zachovať štandard a oceniť kluby, ktoré vyhrajú, pre družstvá takto vieme zabezpečiť aj materiálnu pomoc. Verím, že v budúcnosti bude peňazí prichádzať viac a viac.

 

V príjmovej časti rozpočtu za predošlé obdobie udiera do očí nepomer medzi dotáciami a sumami vybranými na poplatkoch a pokutách.

 

Výdavky navýšila položka súvisiaca so zariaďovaním nových priestorov v City Arene. 

 

Čo hovoríte na zloženie novozvoleného výkonného výboru?

- Poznám osobne všetkých, sú tam staronoví členovia a pribudli páni Nosko a Krajčovič z Červeníka resp. Piešťan. Tvrdím, že každý okres by mal mať zastúpenie vo výkonnom výbore. To sa stalo. Pán Noska reprezentuje Hlohovecko, pán Krajčovič Piešťansko. Som rád, že sa to proporcionálne rozkladá. Ďakujem aj tým, ktorí kandidovali a hoci neboli úspešní, ak prejavia ochotu, určite s nimi budem počítať v najbližšom čase pri práci vo zväze. Verím, že so zvolenými členmi výkonného výboru si, čo sa týka filozofie, sadneme a nájdeme spoločné riešenia.

 

Na konferencii či pred ňou zaznela aj kritika smerom k oblasti a vyšším zväzovým štruktúram. Aký je váš názor?

- Odmietam kritiku osôb, ktoré pracujú. Nezáleží na tom, či ide o rozhodcu, delegáta alebo futbalistu či funkcionára klubu. Vážim si každého jedného. Nerozdeľujem ich. Ani jeden z nás oblasti nič nezobral, iba dáva. Veci sa majú riešiť dialógom, o problémoch sa má hovoriť, ale nie prepierať ich v médiách a hovoriť iba to, čo je zlé. Všetkým ľuďom, ktorí mali záujem, som ponúkol prácu pre oblasť. Kto chcel, ponuku využil, no niektorí nereflektovali ani po troch pokusoch. Nechcem nikoho napádať. Keď však niekto hovorí negatíva, musí aj povedať, ako to urobiť lepšie a musí na to svojou aktivitou ďalej vplývať. Tak nech ide robiť a nech nastaví fungovanie.

 

Už je známe, že za predsedu Západoslovenského futbalového zväzu bude kandidovať Ladislav Gádoši. Zrejme bude mať aj volebného súpera, zatiaľ však oficiálne meno známe nie je. Je Ladislav Gádoši mužom, na ktorého by ste dali odporúčania, aby ho delegáti z trnavskej oblasti na konferencii ZsFZ volili?

- Pána Gádošiho pozveme na prvý výkonný výbor, kde povie svoje predstavy. Na základe toho sa rozhodneme, čo ďalej. Môj osobný názor je, že za posledné dva roky trnavskej oblasti len pomohol a neublížil. Viď naše nové sídlo. Uvidíme, ako sa zachová nový výkonný výbor a následne sa môžeme vyjadrovať k jeho nominácii. Zatiaľ ide o moje osobné názory.

 

Svojho času ste mali s Gádošim ostrú mediálnu výmenu. Spory už máte za sebou?

- Vtedy hovoril, že sme ho nepodporili. Reagoval som, že si našu spoluprácu predstavujem inak a že keď sa tak stane a naše predstavy sa skĺbia, budeme spolupracovať v prospech jeho a našej oblasti a hlavne futbalu.

 

Vladimír Hracho (vľavo) gratuluje Jozefovi Šmidovičovi k zvoleniu za predsedu disciplinárnej komisie.

 

Účasť na konferencii bola nízka, chýbalo takmer tridsať klubov, čo sú v podstate dve súťaže. V závere prišlo k trápnej situácii, keď na čas stratila uznášaniaschopnosť. Aj súčasný predseda ZsFZ Ladislav Šípoš vyjadril sklamanie z nízkej účasti. Ako túto situáciu vnímate vy?

- Čakal som väčší počet delegátov na konferencii. Dôvod na neúčasť asi každý nejaký mal, možno si ľudia povedali, že veď to asi funguje a nemusím ísť, pôjde druhý. Ťažko povedať, musím si to ešte vyhodnotiť. Som však rád, že konferencia bola uznášaniaschopná. Musíme ale porozmýšľať, ako ešte viac kluby prilákať na konferenciu. Pretože na nej rozhodujú, ako bude fungovať zväz a kto bude zastupovať kluby vo výkonnom výbore či na konferencii ZsFZ.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Ostrovček zredukuje dopravu v smere von z mesta len do jedného pruhu. celý článok

Boj do konca sa oplatil: Spartak rozhodol o výhre nad Senicou v nadstavenom čase

Boj do konca sa oplatil: Spartak rozhodol o výhre nad Senicou v nadstavenom čase

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili aj v druhom zápase jarnej časti. Na domácej pôde porazili poslednú Senicu 1:0.... celý článok

Majster slova Viliam Turčány má deväťdesiatku

Majster slova Viliam Turčány má deväťdesiatku

Viliam Turčány sa pokúša tvoriť aj v Dome pre seniorov. Čas pracuje proti mne, hovorí. celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex Sedem A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Angels 2%

reklama

Aktuálne video

Winter JazzFest Trnava bude premiérovo v priestoroch Malého Berlínu

Winter JazzFest Trnava bude premiérovo v priestoroch Malého Berlínu

Bemykey Music a Trnavská hudobná spoločnosť - o.z. prinášajú III. ročník zimného jednodňového jazzového... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

-3°C
-5°C
-3°C

aktualizácia: 17:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama