Plávanie: Halas potvrdil v Šamoríne formu, Vadovičová zlomila rekord

ŠPORT - Plávanie | 1.12.2017, 10.35, prispievatelia

Na záver zimnej sezóny 2017 sa plavci STU Trnava zúčastnili najdôležitejších pretekov roka - Zimných majstrovstviev SR juniorov a seniorov v krátkom bazéne v Šamoríne, kde 268 pretekárov z 38 klubov uzatváralo tohtoročnú pretekovú sezónu. V silnej konkurencii štartovalo aj 18 plavcov STU Trnava, ktorí potešili svojimi výbornými výsledkami.

Plávanie: Halas potvrdil v Šamoríne formu, Vadovičová zlomila rekord

Nina Vadovičová. Foto: archív PK STU Trnava

O šesť titulov majsterky SR sa postarala Barbora Tomanová (ŠG J. Herdu) v znakových disciplínach, ktorá zároveň svojimi výkonmi potvrdila limit na ME v krátkom bazéne v Dánsku.

Nestratili sa ani ostatní pretekári STU Trnava. Všetky motýlikové disciplíny vyhral seniorský reprezentant Adam Halas (ŠG J. Herdu), ktorý v disciplíne 100 metrov motýlik zaostal iba 4 stotiny za rekordom SR a pred Majstrovstvami Európy potvrdil dobrú formu.

Žiačka Nina Vadovičová (ŠG J. Herdu) si vybojovala svoj prvý seniorský titul majsterky SR v disciplíne 100 metrov prsia, naviac v disciplínach 50 a 100 metrov prsia zlepšila rekord SR 14-ročných žiačok.

Medzi seniormi sa podarilo zvíťaziť aj ďalšiemu seniorskému reprezentantovi Adamovi Pilekovi. Dokázal to v disciplíne 200 metrov polohové preteky.

Barbara Bartovičová sa prebojovala na stupne víťazov opakovane, keď v znakových a polohovkových disciplínach získala 2 strieborné a 1 bronzovú medailu.

Juniorský reprezentant Tomáš Niedl po zlepšení osobného rekordu získal bronzovú medailu v disciplíne 200 metrov prsia.

Barbora Tomanová (dráha 4) pri štarte.

Výborné výkony predviedol aj František Jablčník, ktorý v disciplíne 400 metrov polohové preteky zaplával rekord SR 14-ročných žiakov.

Okrem individuálnych úspechov plavci STU Trnava výborne plávali aj v štafetách, kde získali 1 zlatú a 4 strieborné medaily.

Ani ostatní plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a mnohí si zlepšili svoje osobné maximá. Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Dominika Glozmeková, Rudolf Parízek, Jakub Husár, Adam Hlavatý, Katarína Jedličková, Natália Macková, Erik Beňo, Barbora Lengyelová, Alexandra Rakayová a Tatiana Potocká.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénera Rastislava Hlavatého 27 medailí: 13 zlatých, 9 strieborných a 5 bronzových.