Trnavské volejbalistiky priviezli tri body z Nitry

ŠPORT - Volejbal | 3.12.2017, 09.30, prispievatelia

V 13. kole volejbalovej extraligy zvíťazili hráčky Hit UCM Trnava v dôležitom zápase na pôde COP Nitra 3:1.

Trnavské volejbalistiky priviezli tri body z Nitry

Momentka zo zápasu. Peter Václavek

Trpezlivou hrou, vedenou nahrávačkou Lukáčovou dominovali hostia v prvom i druhom sete. Chyby na príjme podania Trnavčaniek sa však podpísal pod nevydarený tretí set.

Našťastie sa zverenkyne trénera Pavla Bernátha dokázali zmobilizovať a v koncovke štvrtého setu kvalitným útokom si vybojovali tretie tohto sezónne víťazstvo. Trojbodovým ziskom sa vzdialili deviatej COP Nitra na štyri body.

Najbližšie sa predstavia hráčky Trnavy v stredu 6. decembra na palubovke UKF Nitra a 9. decembra v Pezinku.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Nesmierne dôležité víťaztvo pre nás. Nastúpili sme trochu v netradičnej zostave. Jeden a pol setu nám to vychádzalo, potom súper pritlačil podanie, rozohrala sa im kapitánka a my sme začali hrať ustráchane. Ustáli sme štvrtý set a vrátili sme COP-ke prehru z Trnavy."

13. kolo extraligy žien:

COP Nitra - Hit UCM Trnava 1:3 (-20,-20,13,-20)

Zostava Hit UCM Trnava: Doluda (17), Slezáková (6), Grulišová (7), Lukáčová (9), Behúnová (10), Režná (8), libero Gondeková, Duchoňová (Schvábová 1, Kočišová, Vasková, Pavlačková)

Najlepšia hráčka zápasu: Darja Doluda (Hit UCM Trnava)