Bíli Andeli nestačili na bratislavskú Pinerolu, v jej drese úradovali Brazílčania

ŠPORT - Futsal | 13.12.2017, 08.30, prispievatelia

Kanárici v drese domácich strelili až štyri góly.

Bíli Andeli nestačili na bratislavskú Pinerolu, v jej drese úradovali Brazílčania

V prvom vzájomnom zápase vyhrali doma Trnavčania 4:2, odvetu zvládli Bratislavčania. Archívne foto: jam

Bíli Andeli cestovali v rámci desiateho kola najvyššej futsalovej súťaže na palubovku bratislavskej Pineroly a úvod duelu im vyšiel, keď Andrej Dobiš otváral skóre v siedmej minúte.

Domáci však troma rýchlymi gólmi vývoj otočili a pred prestávkou pridali aj štvrtý presný zásah.

V druhom polčase naplno zaúradovali Brazílčania v drese domácich a pridali ďaľšie tri góly.

Svoj druhý zásah v zápase strelil aj Tomáš Hájek a tak sa zápas skončil 8:1 pre Pinerolu.

Domáci vrátili Trnave prehru 2:4 z prvého vzájomného zápasu.

Bílím Andelom patrí šieste miesto v tabuľke prvej ligy, najbližší zápas odohrajú 23. decembra na palubovke Podolia.

Prvá slovenská liga vo futsale  – 10. kolo:

Pinerola - Bíli Andeli – futsal 8:1 (4:1)

Góly: 7. a 35. Hájek, 8. a 22. Dos Santos, 12. Čeřovský, 19. Vangel, 29. a 37. Da Silva – 7. Dobiš

Diváci: 100

Pinerola: Herko, Da Silva, Mikulišin, Halás, Marušinec, Hikel, Dos Santos, Bagin, De Souza, Čeřovský, Vangel, Hájek

Bílí Andeli: Jedlička, Alchus, Juhás, A. Adámek, Dobiš, Takáč, Kukučka, Babják, Doka, Gumbír, Koricina, Brestovanský, Humel

Rozhodovali: Behančín, Matula

Martin Cintula, tréner Bílich Andelov: „Prišli sme do Bratislavy bez niekoľkých hráčov základnej zostavy. Chceli sme hrať aktívny futsal, čo sa nám aj v úvode polčasu darilo a išli sme do vedenia. Po troch góloch v rýchlom slede po našich chybách sa zápas zlomil a ukázala sa genialita Brazílčanov v drese Pineroly, bolo ich plné ihrisko. Naši hráči si z toho môžu zobrať veľa pozitív, ak si uvedomia svoje chyby a budú na nich pracovať. Ako sa hovorí, bez práce, nie sú koláče. Neskladáme zbrane, chceme sa popasovať o najlepšie výsledky v druhej polovici súťaže. Súperovi gratulujem k trom bodom a prajem im, aby klub dostali tam, kam patrí."

1   Slovan 9 8 1 0 95:12 25
2   Wild Boys 9 7 1 1 39:27 22
3   Lučenec 9 6 1 2 56:40 19
4   Žilina 9 6 0 3 37:32 18
5   Pinerola 10 4 0 6 47:48 12
6   Bíli Andeli 10 4 0 6 28:49 12
7   Nové Zámky 9 2 1 6 29:47 7
8   Banská Bystrica 9 2 1 6 32:51 7