Trakovická interliga pozná svojho víťaza aj ďalšie poradie v tabuľke

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 15.1.2018, 13.00, prispievatelia

Trakovická futbalová interliga má za sebou ďaľší ročník. Víťazom sa stal minuloročný vicemajster FC Štrkáči. Po dlhom čase zostáva trofej v Trakoviciach, keď víťazili z minulých ročníkoch FC Bereseg (poslední viacnásobní majstri na prírodnom trávniku) a FC Rossoneri (prvý víťaz na multifunkčnom ihrisku, ktorí pre zranenia a úzky káder vynechali tento ročník).

Trakovická interliga pozná svojho víťaza aj ďalšie poradie v tabuľke

Družstvo Galanová sa umiestnilo na štvrtom mieste a ako jediné zo štyroch tímov z vľaňajška obhájilo svoju pozíciu. Svoje stretnutia hrala Galanová najmä veľmi defenzívne a vpredu vždy niečo vymyslela. V konečnej tabuľke má zaratánú aj jednu kontumáciu 10:0 a o bod menej. Foto: Pavol Husár

Na nepopulárnom poslednom mieste skončila Husqvarana, ktorej nestačilo ani víťazstvo v poslednom hracom víkende. Husqvarna podľa slov kapitána Patrika Skurčáka budúci rok absolvuje 20. výročie od vzniku družstva a interligisti sa vraj majú na čo tešiť.

Z 56 naplánovaných stretnutí sa štyrikrát nehralo, za čo podľa pravidiel nasleduje kontumácia 10:0 a odpočet bodu. V konečnej tabuľke, ale všetky mužstvá obhájili priečky ako i so skutočnými priečkami bez odpočítaných bodov.

V súťaži padlo 396 gólov v 52 stretnutiach, čo dáva priemer 7,6 gólu na zápas. Tento priemer je nižší ako v premiérovom ročníku na multifunkčnom ihrisku, i napriek tomu že protagonisti mali o 10 minút viac času v každom zápase.

Najlepším strelcom sa stal Jakub Krajčovič z FC Štrkáči z 32 gólmi, keď ho cez víkend dorovnal kapitán spoločného tímu Martin Srnec.

Organizátori ako aj sám "dorovnávač" rozhodli o cene pre Jakuba Krajčoviča, ktorý absolvoval menej stetnutí a mal lepší gólový priemer na zápas.

Ostatné podrobné analýzy a štatistiky organizátori chystajú na vyhlásenie výsledkov 20. januára o 20:00 v Kultúrnom dome v Trakoviciach, kde bude oficiálne ukončenie interligy.

Cez posledné dva hracie dni sa zrodili tieto výsledky:

Guadalajara - FC Štrkáči 4:7 (0:4)

Góly: Daniška, Bošácky, Ľ. Ščasnovič, Mar. Ščasnovič - M. Srnec 5, Janák

V stretnutí medailistov Štrkáči zničili Guadalajaru v prvom polčase. V druhom dejstve videli dovíco ofenzívne predstavenie oboch tímov. Guadalajara sa rozlúčila už aj s teoretickou šancou na striebro.

FC Jagoda - Guadalajara 0:10 kontumácia

Jagoda zápas odignorovala a nečakane v nedeľu sa musela popasovať o siedme miesto, nakoľko Husqvarna v sobotu zabrala.

Husqvarna - DC Popprači 6:1 (2:1)

Góly: M. Lackovič 2, Skurčák, M. Mužila, Šulák, P. Lackovič - vlastný

Husqvarna sa vyhecovala a vygumovala nulu v kolónke výhier. Navyše, oživila nádej na predposledné miesto. Popprači síce tradične útočili ale Hlavanda čaroval a kontry na mladíkov stačili.

Galanová - Hoffenheim 4:1 (2:0)

Góly: Vilček 3, Sobkuliak - J. Janovič

V stretnutí dominovala Galanová, Hoffenheimu vpredu chýbali sklepávači a po individuálnych hrubicách LMV, to Galanová uhrala profesorsky.

DC Popprači - Galanová 0:10 kontumácia

Popprači po nepríjemnej prehre od Husqvarny na zápas nenastúpilili a rozlúčili sa so štvrtým miestom.

Posledný hrací:

FC Štrkáči - FC Jagoda 11:4 (4:0)

Góly: M. Janovič 4, M. Srnec 3, Železník 3, Janák - Bínovský 2, Kraus, Dujsík

Štrkáči viedli aj napriek nevýhode o hráča menej v poli už 5:0, o pár momentov bolo 5:4 a Jagoda zahodila šancu aj na vyrovnanie. Z následného protiútoku bolo 6:4. Majster si to v ďaľšom priebehu stretnutia ustrážil a Martin Srnec už bol len tradičný dvorný nahrávač, keď dorovnal J. Krajčoviča v tabuľke strelcov.

DC Popprači - Galanová 3:4 (3:0)

Góly: Ferenc 2, Bunček - Vilček 3, Sobkuliak

I v tomto zápase bolo o muža menej tentoraz u Poppračov. Tí mali vstup do zápasu ako z rozprávky, keď Bunček nachytal brankára na hruškách z vlastnej polovice. Diváci videli trojgólové polčasové vedenie. Po prestávke Galanová zatlačila súpera na vlastnú polovicu, ktorý dlho odolával. Nakoniec po kontaktnom góle v polovici polčasu v záverečnej päťminútovke Galanová rozhodla o výhre.

Guadalajara - Husqvarna 4:2 (1:1)

Góly: Kocán 2, Jaroška, Ľ. Ščasnovič - Skurčák, P. Lackovič

Husqvarna vedela, že ak sa chce odlepiť z dna tabuľky, musí bodovať, čo začala napĺnať gólom Skurčáka. Guadalajara sa začala interne hádať tradične medzi sebou, čo nakoplo Jarošku na polčasových 1:1. Inžinieri z Husqvarny cez prestávku vypočítavali ako uhrať posledných 25 minút interligy. Skóre sa nemenilo a Husqvarna už oslavovala "záchranu", ale Kocán bol proti poslal Guadalajaru do vedenia. Neskôr Hábes kontroloval loptu na odkop a zrazu ho predbehol protivník, ktorý nahral Lackovičovi na 2:2 tri minúty pred koncom stretnutia. Po ťukesi a na vlas podobným druhým gólom Kocána Husqvarna vrhla všetky sily do útoku, ležne Ľ. Ščasnovič v závere umiestnil štvrtým gólom Husqvarnu na posledné miesto tabuľky.

Hoffenheim - Partyboys 2:4 (0:2)

Góly: Tanáč, vlastný - Taraba 2, M. Chudý, Mat. Ščasnovič

Taraba štandartkou nachytal Hoffenheim na hruškách po zle postavenom múre. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil Chudý špicom. Po Gažovičovej strielanej prihrávke Taraba usmernil loptu a Partybboys viedli o triedu 3:0. Hoffenheim sa po zaspatom úvode prebral Tanáčom a vlastencom Chudého, ktorého z autu napálil šibalsky Trokan. V závere potreboval Hoffenheim vyrovnať, aby obsadil lepšiu pozíciu v tabuľke. Bodku za interligou dal gól Mateja Ščasnoviča do prázdnej brány, keď Hoffenheim skúšal stratégiu s bránko - stopérom a hrotovým brankárom vpredu.