Trnavské volejbalistky sa vrátili zo Spiša bez bodu

ŠPORT - Volejbal | 21.1.2018, 15.41, prispievatelia

Volejbalistky Hit UCM Trnava v Spišskej Novej Vsi neuspeli, v zápase o postup do play-off podľahli tabuľkovému susedovi 1:3 na sety.

Ilustračné foto: Peter Václavek

Všetky sety vyzneli jasne v prospech družstva, ktorý ich vyhral, ani v jednom sa zápas nedostal do koncovky. V prvých dvoch hrách dominovali Spišiačky ktoré vyhrali zhodne 25:17.

Rovnakou mincou však kontrovalo i Hit UCM Trnava a znížilo na 1:2. Hráčkou zápasu sa stala albánska blokárka Sava Thaka, ktorá v domácom drese zaznamenala 15 bodov, z toho štyri bloky.

Na druhej strane kontrovala siedmimi blokmi Trnavčanka Lenka Režná. Obe hráčky majú na konte zhodne 57 blokov a aktuálne vedú štatistiky extraligy v tejto činnosti.

Hit UCM Trnava je zatiaľ s piatimi výhrami na predposlednom mieste, jedno víťazstvo od postupového miesta, ktoré zaručuje účasť v play-off.

V nedeľu 21. januára sa stretne Trnava s ďalším súperom z východu. Duel s Kežmarkom bude mať úvodné podanie o 16.00.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Zápas kopíroval naše posledné vystúpenie proti Novému Mestu nad Váhom. Hrali sme hlavne sami proti svojmu strachu a celý zápas mi prišiel kŕčovitý. V treťom sete sme sa trafili do servisu, no keď sme mali zabojovať o zápas, tak sme sa v polovici štvrtého setu opäť zľakli. Bez ohľadu na volejbalové veci, chýbal mi tam vzdor."

BK97 Stova Spišská Nová Ves - Hit UCM Trnava 3:1 (17, 17, -17, 16)

Sp. Nová Ves: Zaťková 5, Nováková 6, Olejníková 17, Thaka 15, Auramchyk 11, Vikartovská 6, libero Želonková (Karasová 0, Kubičárová 0, Ravasová 0). Tréner: R. Žigraj.

Trnava: Melišová 5, Lukáčová 1, Slezáková 6, Režná 11, Vasková 7, Doluda 11, libero Gondeková (Kočišová 6, Behúnová 6). Tréner: P. Bernáth.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Sava Thaka (BK97 Stova)