Spartakovci prehrali v Turecku s Nasaf Qarshi

ŠPORT - Futbal - Spartak | 22.1.2018, 11.24, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka prehrali aj v druhom prípravnom zápase na sústredení v Turecku. Nad ich sily bol uzbecký vicemajster Nasaf Qarshi.

Spartakovci prehrali v Turecku s Nasaf Qarshi

Andeli mali pôvodne hrať proti ruskému Rostovu, ten však neplánovane zápas odvolal. Narýchlo sa trnavskej výprave podarilo dohodnúť duel s uzbeckým tímom, kam pred pár dňami prestúpil práve zo Spartaka obranca Slavko Lukič.

Trnavčania sa v zápase ujali vedenia v 14. minúte, keď po peknej kombinačnej akcii stredom ihriska poslal loptu do siete Greššák.

Hráči Nasafu však neskôr v rozpätí troch minút výsledok otočili vo svoj prospech.

Do kabín sa napokon išlo za nerozhodného stavu, keď z poslednej akcie vyrovnal Yilmaz. Pri čiare vycvičil obrancu, vystrelil z veľkého uhla a lopta na prekvapenie skončila v sieti.

Prvé dejstvo nedohral stopér Godál a jeden z protihráčov, ktorí videli červenú kartu po vzájomnom konflikte.

Trnavský výkon bol po zmene strán omnoho lepší, čo v pozápasovom rozhovore pre Spartak TV potvrdil aj tréner Nestor El Maestro. Kouč Trnavy nebol spokojný s koncentráciou v prvom dejstve.

Andeli sa tlačili dopredu, bol to však uzbecký kolektív, ktorý v 75. minúte z penalty po faule Jansa rozhodol o svojom víťazstve 3:2.

Záverečný duel na sústredení v Turecku odohrajú Trnavčania v utorok 23. januára o 9.00 proti Luhansku.