Spartak vyhral v Turecku nad ukrajinským Luhanskom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.1.2018, 14.02, Ján Král

V záverečnom zápase na sústredení v Turecku zaznamenali futbalisti trnavského Spartaka víťazstvo. Ukrajinskú Zorju Luhansk zdolali 2:1.

Spartak vyhral v Turecku nad ukrajinským Luhanskom

Vachtang Čanturišvili (v červeno-čiernom) strelil rozhodujúci gól zápasu. Foto: Lukáš Grinaj

Trnavu poslal do vedenia v 33. minúte Lovás. Gólu predchádzal dlhý krížny pas Oravca na Čanturišviliho, ktorý na ľavej strane obišiel protihráča a spätnou prihrávkou vyzval Lovása ku skórovaniu.

Luhansk vyrovnal v 59. minúte, po kombinácii cez stred trnavskej obrany sa ku koncovke dostal Ljubenovič a strelou k tyči prekonal Chudého.

V 68. minúte zachytil na šestnástke nepresnú rozohrávku súperovho obrancu Čanturišvili, bez zbytočného váhania napálil loptu na bránku a bolo 2:1.

Do zápasu premiérovo zasiahla aj nová trnavská posila Reagy Ofosu, v priebehu druhého polčasu na ihrisko vybehol i doliečujúci sa Štefan Pekár, ktorý na jeseň laboroval pre problémy s platničkou.

Po zápase sa vyjadril, že sa na ihrisku cítil dobre, bez bolestí, vníma však svoje kondičné resty.

"Podali sme koncentrovanejší výkon ako proti uzbeckému tímu. Zorja je veľké mužstvo, ktoré posledné dva roky hralo v Európskej lige. Dnešný súboj bol podobný tomu, ako hráme v lige. To ma teší, keďže súťaž sa blíži. Musíme pokračovať v podobnej ceste aj naďalej. Pre mňa je najdôležitejšie, že mužstvo funguje. Nehrali sme proti najlepšej jedenástke Luhansk, ale to ani oni proti našej. Cítim, že je to v poriadku. Nastúpil Pekár, čo je výborné. Dlho sme na neho čakali. Určite tímu pomôže," vyjadril sa pre Spartak TV po stretnutí trnavský kouč Nestor El Maestro.