pošli na vybrali.sme.sk

Hetrikom sa proti Leviciam blysol Boris Juhás.

Futsalisti porazili v dôležitom dueli Levice a v play–off chýbať zrejme nebudú

Levice (v žltom) odišli z Trnavy bez bodu. Foto: jam

V dôležitom zápase o prvú osmičku po základnej časti najvyššej slovenskej futsalovej ligy vyzvali Trnavčania súpera z Levíc.

Úvodnú prevahu mohol okoreniť gólom už v tretej minúte Adámek, ale nevyužil prihrávku od Dzíbelu a nedorazil loptu do brány hostí.

Prvý gól zápasu tak zariadil až Marek Mikulišin, keď v desiatej minúte prvého polčasu poslal svoj tím do vedenia.

Hernú prevahu potvrdil o dve minúty gólom aj Andrej Adámek a andeli viedli rozdielom dvoch gólov.

V závere prvej časti hry zahrali domáci dokonca presilovú hru bez brankára, ale zvýšiť skóre sa im nepodarilo.

V druhom dejstve pridal za domácich tretí gól Michal Németh, keďže gólman hostí nestihol reagovať na strelu po zemi k pravej tyči.

Nasledovali dva góly Borisa Juhása v priebehu dvoch minút a keď pridal v 33. minúte gól na 6:0 Libor Ťažký, nikto v trnavskej hale nepochyboval o výhre domácich.

Hostia sa síce vrátili do zápasu tromi gólmi, na majiteľovi troch bodov to už nič nezmenilo.

V poslednej minúte kopali oba tímy pokutový kop za šieste fauly. Hostia svoj premenili a rovnako sa darilo aj Borisovi Juhásovi, ktorý tak uzavrel svoj premiérový ligový hetrik.

Trnavčania výhrou de facto potvrdili svoju miestenku v play–off, šanca, že by boli po záverečnom kole mimo prvú osmičku je už v rovine veľmi nepravdepodobnej teórie.

Už v piatok 2. februára hrajú zverenci Martina Cintulu opäť na domácej palubovke, od 19.30 vyzvú Banskú Bystricu.

Prvá slovenská liga vo futsale  – predohrávané 16. kolo:

Bíli Andeli – futsal – Levice 7:3 (2:0)

Góly: 10. Mikulišin, 12. A. Adámek, 23. Németh, 25., 26. a 40. Juhás (tretí z pen), 33. Ťažký – 34. Rakica, 39. Gajdács, 40. Krivočenko (z pen)

Diváci: 419

Bílí Andeli: Jedlička, Alchus – A. Adámek, Brestovanský, Humel, Mikulišin, Cintula, Holka, Juhás, Dzíbela, Štilla, Dobiš, Németh, Ťažký

Levice: Bielik, Švec, Gajdács, M. Obický, Konvický, Rakica, Misko, Suljič, Tóth, Kazár, Bačík, Krivočenko, R. Obbický

Rozhodovali: Fischer, Grom

Martin Cintula, tréner Trnavy: „Pre nás to boli povinné tri body, Levice sú na poslednom mieste tabuľky, chceli sme potvrdiť miestenku v play–off. Aj keď to nie je bodovo isté, naši prenasledovatelia majú pred sebou ťažké zápasy a pomerne veľké straty. V nasledujúcich zápasoch budem dávať viac času na palubovke aj ďalším hráčom, dnes sme už použili všetkých štrnásť členov súpisky. Ukazuje sa progres z posledných dvoch - troch mesiacov trénovania.“

Boris Juhás, autor troch gólov: „Čakali sme proti Leviciam ťažký zápas, chceli sme od úvodu pressovať, vedeli sme s čím na nás prídu oni. Na penaltu som nebol určený, ale tréner ma poveril. Bol som trošku v strese, ale hetrik ma teší, aj keď ma asi bude niečo stáť.“

Okresný úrad zamietol hromadné odvolanie proti zahusťovaniu sídliska

Zelenú novostavbe dali najskôr poslanci Mestského zastupiteľstva v Trnave, ktorí pre ňu menili územný plán. celý článok

Vrahovi Mareka Kalužu z Vrbového zvýšili trest, odsedí si 21 rokov

Vrahovi Mareka Kalužu z Vrbového zvýšili trest, odsedí si 21 rokov

K pôvodnému trestu odňatia slobody na 19 rokov pribudli Róbertovi Reškovi ďalšie dva roky za lúpež fotoaparátu. celý článok

Futbalové zväzy riešia budúcnosť piatej ligy, kluby povedali svoje pripomienky

O účasť v piatej lige západ by v novej sezóne teoreticky malo záujem deväť klubov z trnavskej oblasti.... celý článok

Jazierce Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex Sedem A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Angels 2%

El Maestro mal pred Zlatými Moravcami ťažké rozhodovanie, Kadlec hral so sebazaprením

Spartak Trnava dohrával zápas v Zlatých Moravciach bez zraneného Matúša Čonku. Ten si podvrtol členok... pozrieť video