Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Sobota 24. 2., meniny má Matej, zajtra Frederik(a).Význam mien.

Optotune ocenil postoj slovenskej vlády pri investícii v Trnave

Vydané 29.1.2018 o 12.00, prispievatelia

pošli na vybrali.sme.sk

Optotune Switzerland AG už niekoľko mesiacov naplno realizuje projekt rozširovania svojich R&D a výrobných aktivít do Trnavy. „Komplexný projekt vývoja a výroby je v Trnave vo funkčnosti od leta minulého roka, pre klientov z celého sveta naplno realizujeme výlučne na Slovensku prevádzkovaný výrobný program. Ide o výrobu špeciálneho optického zariadenia, určeného na zvýšenie rozlíšenia projektorov,“ hovorí o aktuálnych aktivitách generálny manažér spoločnosti Eduard Čambál, ktorý zodpovedá za implementáciu výrobnej časti investičného projektu švajčiarskej spoločnosti v Trnave.

Optotune ocenil postoj slovenskej vlády pri investícii v Trnave

Ilustračné foto: optotune.sk


reklama

 

Spoločnosť Optotune Slovakia s.r.o., dcérska spoločnosť oceňovaného švajčiarskeho technologického lídra, spoločnosti Optotune Holding AG v roku 2017 potvrdila ešte v júni na tlačovej konferencii, že na Slovensku postaví vývojové centrum prepojené na výrobné kapacity.

 

Hodnotu investície Optotune v Trnave v celkovej výške 3.8 mil tvorí implementácia vývojových kapacít. Okrem vývoja, nad rámec dotovaného projektu, spoločnosť vytvorila aj ďalšie pracovné miesta určené na výrobu sofistikovaných produktov spoločnosti.

 

Od leta 2017 v Trnave zamestnáva niekoľko desiatok ľudí a z hľadiska zamestnávania pracovníkov zaznamenáva mierny nárast oproti plánom.

Halenárska 2018

reklama

 

V priebehu niekoľkých mesiacov spoločnosť bude fungovať v nových priestoroch, kde bude realizovať svoje obe základné misie, t.j. vedeckovýskumné aktivity a rovnako výrobu komponentov.

 

„Aktuálne zamestnávame niekoľko prvých vysoko kvalifikovaných kolegov s vysokoškolským vzdelaním, ktorých priemerná mzda vysoko presahuje pomery v Trnave a samozrejme aj pracovníkov vo výrobe. Odborní zamestnanci sa sústreďujú na vývoj softvérových, firmvérových, elektrotechnických a procesných riešení v úzkej súčinnosti so švajčiarskymi kolegami,“ komentuje postupne sa rozvíjajúcu platformu vedy a výskumu Simeon Kredatus, konateľ spoločnosti a zároveň riaditeľ oddelenia softvérového vývoja.

 

Spoločnosť pozitívne hodnotí nielen samotné napredovanie svojho projektu, ale aj skutočnosť, že sa stala predmetom pozitívneho hodnotenia vlády SR, keď počas 85. schôdze vlády SR prišlo k schváleniu Návrhu na poskytnutie investičnej pomoci.

 

„Čiastka niekoľko sto tisíc eur na vytvorené nové pracovné miesta je stimulujúca najmä v kontexte toho, vznik akých pracovných miest budeme podporovať v Trnave a aké možnosti rozvoja sofistikovaného priemyslu v regióne Trnavy budú títo zamestnanci predstavovať,“ konštatuje Manuel Aschwanden, predseda predstavenstva materskej spoločnosti a dodáva:

 

„Nesmierne nás teší vyjadrenie ministra financií SR k nášmu investičnému projektu na Slovensku. Rovnako si uvedomujeme, že náš zámer kopíruje videnie rezortu hospodárstva, ktoré počas tlačovej konferencie v januári 2018 artikuloval minister, keď potvrdil, že prípadná podpora investícií na západe SR bude možná, len ak budú investori investovať do vyššej pridanej hodnoty, či do výskumu a vývoja.“

 

Spoločnosť sa od začiatku svojho projektu na Slovensku snaží predstavovať verejnosti ako zameraná predovšetkým na vysoko sofistikovaný výskum a vývoj.

 

„Odvetvie fotoniky a optoelektroniky nie je aktuálne na Slovensku ešte veľmi známe. Produkty, ktoré naša spoločnosť vyvíja a následne vyrába pre svojich klientov budeme odbornej verejnosti, podnikateľom, akademickému sektoru ako aj zástupcom verejných inštitúcií prezentovať po otvorení nášho nového sídla v Trnave,“ dodáva Simeon Kredatus konateľ spoločnosti a konštatuje, že značka Optotune si kladie za cieľ pozitívne prispieť k odbornému dialógu o hospodárstve v regióne Trnavy a na celom Slovensku.

 

Optotune je jedným zo svetových leadrov v oblasti optoelektronicky a fotoniky. Jej produkty využíva celý rad technologických leadrov v svetovom meradle, napríklad aj také značky ako je Carl Zeiss.

 

Optotune na svetovom poli registruje približne sedempatentov ročne, týkajúcich sa vývoja produktov pre mnohé významné svetové značky.

 

Má ambíciu pozitívne stimulovať na Slovensku dialóg o progresívnom odvetví optoelektroniky a fotoniky, ktorého prvým krokom bude práve prezentácia nových priestorov spoločnosti a jej aktivít voči zástupcom tak odbornej verejnosti, podnikateľom, akademickému sektoru ako aj zástupcom relevantných štátnych inštitúcií.

 

„Našim cieľom je na Slovensku realizovať relevantné množstvo aktivít aj v oblasti zapojenia sa do najrôznejších programov zameraných na vedu a výskum tak, aby boli prospešné tak našim podnikateľským plánom ako aj rozvoju priemyslu na Slovensku,“ uzatvára Simeon Kredatus, konateľ spoločnosti.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Ostrovček zredukuje dopravu v smere von z mesta len do jedného pruhu. celý článok

Exspartakovec Bališ prestúpil do tretej rakúskej ligy, príjemne ho prekvapila úroveň futbalu

Exspartakovec Bališ prestúpil do tretej rakúskej ligy, príjemne ho prekvapila úroveň futbalu

Igor Bališ patrí k nezabudnuteľným futbalistom trnavského Spartaka. V jeho stopách išli aj jeho synovia Denis... celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Synagóga Café Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex Sedem A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Angels 2%

reklama

Aktuálne video

El Maestro mal pred Zlatými Moravcami ťažké rozhodovanie, Kadlec hral so sebazaprením

El Maestro mal pred Zlatými Moravcami ťažké rozhodovanie, Kadlec hral so sebazaprením

Spartak Trnava dohrával zápas v Zlatých Moravciach bez zraneného Matúša Čonku. Ten si podvrtol členok... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

°C
-5°C
-6°C

aktualizácia: 5:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama