Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Sobota 24. 2., meniny má Matej, zajtra Frederik(a).Význam mien.

Futbaloví tréneri sa zhodujú: Ak chce Spartak titul, musí zvládnuť prvé tri jarné kolá

Vydané 9.2.2018 o 07.00, autor Ján Král

pošli na vybrali.sme.sk

Futbalová jar sa blíži, Fortuna liga štartuje už 17. februára. Spartak štartuje do jari z prvej pozície s deväťbodovým náskokom pred najbližšími prenasledovateľmi. V tejto súvislosti sme položili siedmim bývalým trénerom trnavského klubu dve anketové otázky.

Futbaloví tréneri sa zhodujú: Ak chce Spartak titul, musí zvládnuť prvé tri jarné kolá

Zažije Trnava na jar futbalovú radosť? Foto: Lukáš Grinaj


reklama

 

Prvá jemne reflektovala nedávnu anketu Andel roka a mala za cieľ priniesť po fanúšikovskej aj odborný pohľad na najlepšieho hráča Spartaka. Druhá súvisí s vytúženým cieľom. Trénerov sme sa preto pýtali:

 

1. Ak by ste išli na nové klubové pôsobisko ako tréner a mali tú možnosť získať zo súčasného kádra Spartaka akéhokoľvek hráča, ktorý by to bol?

 

2. Získa Spartak túto sezónu majstrovský titul?

Victory TIP in

reklama

 

 

Milan Malatinský

(hlavný kouč Spartaka v sezóne 2009/10, súčasný tréner reprezentácií do 19 a 18 rokov):

1. Keby som mal tú možnosť, vybral by som si hráča, ktorého som mal možnosť trénovať v reprezentácii. (Zo súčasného tímu viedol v mládežníckom národnom tíme Mateja Oravca, Erika Jirku a Martina Vantrubu, pozn. red.).

 

2. To je najčastejšia otázka v slovenskom futbale. Určite je veľká výhoda, že má Spartak deväťbodový náskok. Môžu rozhodovať prvé dve - tri jarné kolá, pokiaľ si Spartak zachová náskok, tak myslím, že získa titul.

 

 

Milan Lešický

(Spartak viedol ako hlavný kouč v sezóne 2004/2005, neskôr pôsobil vo zväzových štruktúrach):

1. Určite Borisa Godála. Je to skúsený hráč, ktorý má za sebou nejakú štatistiku a patrí k oporám mužstva, je jedným z najlepších hráčov, aj v ligovom merítku patrí k top triede. Ako dvojku by som dal Erika Jirku, takých hráčov je málo. Má výborný ťah na bránu a je gólový. Poznám ho už od 17 rokov, keď si ho ešte Trnava nevšímala a nehrával ani za béčko, vtedy už robil Malatinskému výsledky v reprezentácii.

 

2. Získa, keď si udrží jesennú formu a eufóriu, taktickú disciplínu, všetko dobré, čo v mužstve bolo na jeseň. Už dnes môžem hovoriť, že výsledky Trnavy sú o pôsobení trénera. Keď prišiel, nemal veľký vplyv, ale sezóna bola dobrá. Trnave by som titul doprial. Veľkým konkurentom je Slovan, pretože urobil z ekonomického hľadiska také nákupy hráčov, že celá Fortuna liga niekoľko rokov dozadu také neurobila. Z tohto pohľadu by bol Slovan majster už dnes, keby sa vyhlasoval primát za investované financie. Niekde v tieni čaká Žilina, ktorá ak sa bude držať čela tabuľky, môže do toho prehovoriť. Hrá sa ešte stále o 39 bodov.

 

 

Dušan Radolský

(Spartak viedol v sezóne 2010/11, nedávno ho zvolili za zástupcu trénerov vo výkonnom výbore SFZ):

1. To sa ťažko určuje, musel by som vedieť skladbu v mužstve, ktoré povediem. Možno, keby som mal v novom tíme slabého ľavého obrancu, Čonku by som si vzal. Mohol by som mať ale lepšieho alebo horšieho. Naozaj veľmi ťažká otázka. Keď si mančaft postavím, budem si ho skladať, podľa toho by som si vybral. Je to zložitá otázka.Ak by otázka stála, že kto sa mi z Trnavy najviac páči, tak by to bola trojica, ktorá vyhrala aj fanúšikovské hlasovanie v ankete Andel roka. Godál sa mi páči, že začal byť na ihrisku zodpovedný, Čonkova forma išla hore a Jirka má veci, ktorú sú zaujímavé.

 

2. Vidím to tak, že ak dokončí základnú časť s náskokom deväť bodov, tak si myslím, že má veľkú šancu byť majstrom. Pokiaľ to prešustruje, že stratí a dobehli by ich na štyri body, bol by to problém. Vylosovanie má dobré.

 

 

Vojtech Žitný

(v Spartaku pracoval ako tréner a manažér mládeže, ligovým trénerom bol v Senici, momentálne je bez angažmán):

1. Je to veľmi ťažká otázka, pretože neviem, aké typy by som mal k dispozícii v novom mužstve. Ak však mám odpovedať, z obrancov by som si hypoteticky vybral Mateja Oravca, pretože má najväčší potenciál. Tiež by ma zaujímal útočník Marvin Egho, ktorý má niečo v sebe atypické, čo nie je v slovenskej lige a tým je výnimočný.

 

2. Podľa mňa Spartak titul získa a keď nie, tak už nikdy. Takúto šancu si už nenechajú ujsť. Bude veľmi ťažké ustáť prvé tri kolá, nemôžu v nich puknúť. Ideálne by bolo ustáť ich tak, aby tabuľkový rozdiel na súperov zostal na deväť bodov. Keď to neudržia a padnú na nejakých päť bodov, tak si nie som istý. Ale deväťbodový náskok po základnej časti by mohol stačiť, v prelínačke bude hrať každý s každým a brať si body navzájom.

 

 

Peter Zelenský

(Spartak viedol viackrát, naposledy na jar 2013, momentálne je trénerom Šale):

1. Veľmi ťažká otázka. Sú tam celkom kvalitní hráči, ale konkrétne ťažko vybrať. Zvolil by som asi Martina Vantrubu. Je to perspektívny brankár, z ktorého podľa mňa vyrastie veľmi dobrý gólman.

 

2. Veľmi im to želám, majú to veľmi dobre rozbehnuté, dosť bude záležať, ako odohrajú tri zvyšné kolá základnej časti.  Ak by získali všetky body, priblížia sa k titulu. Je to samozrejme ešte ďaleko, ale toto je najväčšia šanca, akú mal klub od čias získania posledného titulu. Želám to hlavne majiteľovi Vladimírovi Poórovi, ktorý si to zaslúži za všetko, čo pre Trnavu urobil.

 

 

Andrej Kostolanský

(V Spartaku bol trénerom brankárov naposledy v sezóne 2012/13, aktuálne je trénerom brankárov pri reprezentácii Bahrajnu):

1. Tím sa skladá odzadu. Bol by to Martin Vantruba. O jeho kvalitách som sa vyjadril už pár rokov dozadu. To, akým sa napokon stane Martin brankárom, je však v jeho rukách.

 

2. Verím, že tento príbeh sa skončí titulom, minimálne za jesennú časť si to klub plne zaslúži.

 

 

Pavol Bartoš

(V Spartaku pôsobil ako asistent naposledy v sezóne 2012/13, momentálne vedie Vlčany):

1. Nerád by som niekomu ukrivdil, pôsobí tam viacero šikovných hráčov, ktorých poznám osobne. Uznávam však hlavne kreatívnych hráčov, v tomto zmysle mi imponuje Jano Vlasko. V Trnave mi z počiatku u neho chýbala lepšia fyzická pripravenosť, aby jazdil od šestnástky po šestnástku, za trénera Jarábka to ale dokázal, preto sa aj predal do zahraničia. Ide o výborného futbalistu, ktorý má prehľad v hre a myšlienku.

 

2. Bolo by to veľmi pekné a prajem to Spartaku, i keď to budú mať veľmi ťažké. Po tých rokoch by bolo super, keby sa im to podarilo.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Ostrovček zredukuje dopravu v smere von z mesta len do jedného pruhu. celý článok

Exspartakovec Bališ prestúpil do tretej rakúskej ligy, príjemne ho prekvapila úroveň futbalu

Exspartakovec Bališ prestúpil do tretej rakúskej ligy, príjemne ho prekvapila úroveň futbalu

Igor Bališ patrí k nezabudnuteľným futbalistom trnavského Spartaka. V jeho stopách išli aj jeho synovia Denis... celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex Sedem A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Angels 2%

reklama

Aktuálne video

El Maestro mal pred Zlatými Moravcami ťažké rozhodovanie, Kadlec hral so sebazaprením

El Maestro mal pred Zlatými Moravcami ťažké rozhodovanie, Kadlec hral so sebazaprením

Spartak Trnava dohrával zápas v Zlatých Moravciach bez zraneného Matúša Čonku. Ten si podvrtol členok... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

°C
-5°C
-6°C

aktualizácia: 5:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama